Провадження відкрито щодо сімох суддів Конституційного суду – член громадської ради при Мінюсті

Існують всі підстави притягнути до відповідальності сімох суддів Конституційного суду, які допомогли екс-президенту України Віктору Януковичу узурпувати владу у вересні 2010 року.

Засідання Конституційного суду 1 жовтня 2010 року, на якому було скасовано зміни до Конституції / Фото УНІАН

Про це на брифінгу заявив член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції Сергій Іванов.

“У провадженні Генпрокуратури перебувають справи, порушені за ознаками злочинів, передбачених статтями 109, 110, 255 КК. Остаточного процесуального рішення за ними ще немає. Але є всі підстави, щоб притягнути сімох суддів КСУ до відповідальності, позбавити їх статусу судді, оскільки вони легітимізували узурпацію влади”, – сказав Іванов.

Також він висловив переконання, що ці семеро суддів не мають ні законного, ні морального права розглядати як справу щодо конституційності закону про очищення влади, так і будь-які інші справи в КСУ.

8 грудня 2004 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Конституції України” №2222-IV”, який передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління.

Водночас восени 2010 року Конституційний cуд визнав цей закон нелегітимний і повернув у дію Конституцію 1996 року.

Сьогодні, 9 квітня, в СБУ повідомили про відкриття кримінальне провадження проти Януковича та суддів КС щодо зловживання службовим становищем.

В СБУ уточнили, що «кримінальна справа стосується узурпації влади, зокрема щодо нелегітимного внесення змін до Конституції у 2010 році».

джерело http://www.unian.ua/politics/1065446-provadjennya-vidkrito-schodo-simoh-suddiv-konstitutsiynogo-sudu-chlen-gromadskoji-radi-pri-minyusti.html

Читайте також:  Судді не готові до нових справ, – голова франківського апеляційного суду