У Косові презентували гуцульське “Лудинє” (фото)

Вчора у Косові відбувся фестиваль гуцульського автентичного одягу “Лудинє”. На нього з’їхалося чимало гостей з України та з-за кордону.

На “Лудинє” свої колекції одягу та аксесуарів презентували молоді та досвідчені митці та модельєри – Юлія Максим’юк, Віра Прокопик, Наталія Кіщук, Марія Тичинська, Ольга Примак, етнограф Богдан Петричук та ін., пише Фіртка з посиланням на ГК.

Показ гуцульської убирі, засвідчили, що її багатство і колоритність найчастіше забезпечували хутряні та шкіряні вироби. Саме вони стали незамінними атрибутами багатства та достатку гуцула.

Кептар, черес, ґуґля є традиційними не тільки за своїми художніми ознаками, а й за змістом і символікою. У кептарях декорувався перед, поли, спинка. Візерунки були не тільки оздобою, а й свідчили про локальну декоративну належність. За орнаментами можна було дізнатися звідки походить власник одягу.

Гості з Латвії також приїхали на свято до косівчан, щоб показати особливості свого національного вбрання.

Вінничанка Гордана Якименко з донькою Зореславою Король подарувала глядачам купальські пісні, які властиві саме Поділлю і презентувала ношу характерну для подолян.


Цікаво, що зараз жінка здебільшого займається музикою, але за фахом – баба-повитуха.Гордана Якименко 11 років приймала пологи. Всього з її допомогою народилося понад 3 000 діток. Лікар ввважає, що домашні пологи – це природньо і нормально. “Це великий міф, що вдома народжувати – небезпечно. Я не кажу, що 100-відсотково, але багато жінок можуть народжувати вдома. Єдиною запорукою кількості таких пологів є сповідування та розуміння українського родоводу”, – переконана пані Гордана. Каже, що для того, щоб іноді врятувати життя матері і дитині, користувалася власними методиками, які описала у монографії «Пологи очима акушерки».

Читайте також:  Сьогодні в Івано-Франківську стартує міжнародний фестиваль крафтового пива Hoppy Fest (програма).


Джерело.