У скільки обійдуться зайві метри нерухомості українцям

Податок на нерухомість розраховуватиметься на основі нового рівня мінімальної зарплати, розповідає znaj.ua
В середньому українцям доведеться заплатити 500 гривень за нерухомість, загальна площа якої перевищує встановлені норми. Ця сума зросла майже в два рази в порівнянні з 2016 роком.

Про це повідомляє Politeka. Зазначається, що максимальну ставку скоротили в два рази – з 3% до максимальних 1,5% в цьому році. Суму податку розраховують з рівня мінімальної зарплати. Раніше вона становила 1 378 гривень. Уже з 2018 року ставку рахуватиму виходячи з рівня мінімальної зарплати в 3200 гривень.

Під оподаткування підпадають житловий будинок, прибудови, квартири, котеджі, кімнати в комунальних квартирах, садові та дачні будинки.Заплатити доведеться тільки за “зайву” нерухомість. Під оподаткування не потрапляють квартири площею до 60 кв. м, будинки до 120 кв. м. Якщо у власника є два цих види нерухомості, то пільга збільшується до 180 кв. м.

Місцева влада має право замість 60 “квадратів”, наприклад, збільшити норму до 80 квадратів, а замість 1,5% від мінімалки брати за квадратний метр, наприклад, 1%. Але скорочувати норму заборонено.

У Києві норматив встановлений на рівні 60 “квадратів”. Податкова ставка становить 1,5%. Власникам великих квартир і будинків – від 300 “квадратів” і 500 »квадратів” відповідно, доведеться додатково заплатити 25 тисяч гривень.

Читайте також:  За якої умови можна вийти на пенсію раніше: оцінка стажу по-новому

Джерело.