Українська Жіноча Варта побудує на Прикарпатті центр для реабілітації бійців АТО, вдів та сиріт загиблих (фото+відео)

Неподалік Івано-Франківська, у селі Посіч планується створення реабілітаційного центру Української Жіночої Варти.

За словами керівниці Української Жіночої Варти Олени Білецької, у ньому планується розмістити контактний міні-зооцентр для психологічної реабілітації бійців, зокрема після важких поранень та контузій, а також вдів та сиріт загиблих, передає кореспондент Фіртки.

Мова йде про ділянку у 2 гектари, яку власниця землі Олена Білецька спочатку планувала використовувати для власних потреб, поки не виникла ідея створити центр.

Початок будівництва перших будинків планують вже з весни. Восени проведуть підготовчі роботи. Планують, що влітку наступного року, на цьому місці уже з’являться перші два будиночки.

Голова села Посіч Галина Витвицька розповідає, що село раніше було зруйноване, почали діяти з 1996 року. Наразі, село заросло чагарниками, оскільки довгий час тут ніхто не проживав. Тепер території мають своє призначення. У 1950-их роках з села, під примусом, виселили місцевих мешканців, в основному на Одещину.

“Людей виселили, будинки їхні розбиралися, людям обіцяли, що
їхнє майно довезуть, однак цього не сталося.Зараз село починає відроджуватися”, – розповідає Галина Витвицька.

Лікувальна програма триватиме не менше 10 днів, залежно від ситуації в родині.

“Те, з чим я стикнулась – у нас дуже активна нація. Це ми побачили на початку війни. Цей центр буде створений для жінок, які втратили чоловіків на війні, а також волонтерів, які можливо трохи втомилися за цей час” – каже Білецька.

Таку ініціативу підтримав посол Литовської республіки в Україні Марюс Януконіс.

Читайте також:  Бійці АТО розмалювали до Великодня бойові гранати

Джерело.