Бубка став фігурантом корупційного скандалу

Голова Національного олімпійського комітету України і віце-президент Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій Сергій Бубка підозрюється у причетності до корупційної оборудки за участю сина екс-глави IAAF Ламіна Діака Папа Массата Діака і колишнього президента Всеросійської федерації легкої атлетики Валентина Балахнічева.
За даними видання Le Monde, в червні 2009 року Бубка перевів $45 тисяч офшорній компанії New Mills Investments, бенефіціаром якої тоді був Башланічев, що раніше обіймав посаду скарбника IAAF.

У матеріалі йдеться, що незадовго до переказу Бубкою коштів New Mills Investments перерахувала майже аналогічну суму – 45 033 долара – компанії Папа Массата Діака.

Балахнічев в лютому 2015 року пішов у відставку з поста глави ВФЛА на тлі допінгового скандалу в російській легкій атлетиці. У січні 2016 року комітет IAAF з етики прийняв рішення про довічне відсторонення Балахнічева. Спортивний арбітражний суд (CAS) в серпні 2017 року залишив це рішення в силі.

Фінансова прокуратура Франції раніше заявила про глобальну корупційну схему навколо Папа Массата Діака, пов’язану з підкупом членів Міжнародного олімпійського комітету та IAAF.

За заявою прокуратури, є ознаки того, що фінансові кошти були отримані в обмін на голоси членів IAAF і МОК, які брали участь у виборах міст, які приймуть Олімпійські ігри та інші великі змагання.

Голосування по вибору столиці Олімпіади-2016, якою став Ріо-де-Жанейро, пройшло 2 жовтня 2009 року. Втім, за словами Балахнічева, Ігри в Ріо тут не причому.

“Перерахування коштів Бубкою ніяк не пов’язано з проведенням Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Взагалі дивно думати, що я можу якимось чином вплинути на рішення кого-небудь з членів МОК з проведення Олімпійських ігор. Це просто нонсенс. Придумано все для того, щоб просто нашкодити Сергію Бубці. Ніколи ні я не був пов’язаний з усім цим, ні Бубка, – сказав Балахнічев агентству Р-Спорт.

Читайте також:  Політика саботажу і підривної діяльності Москви: ціна питання незабаром “зашкалить”!

“Переказ коштів був пов’язаний з розширенням проведення турніру “Зірки жердини”, з чим я допомагав Сергію. Ми намагалися збільшити кількість цих змагань”, – додав він.

Раніше повідомлялося, що відомого російського спортсмена, чемпіона країни з гольфу Артема Нестерова помістили під варту за вбивство матері.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...