Підліткова вагітність в Україні: статистика шокує

Статистика підліткової вагітності в Україні вражає. Фахівці впевнені, що ця проблема на пряму пов’язана з невмінням батьків розмовляти з власними дітьми.

В Україні показники підліткової вагітності можна порівняти з середніми показниками країн ЄС. Однак за останні декілька років кількість тих, хто починає статеве життя в підлітковому віці, збільшилася, що призвело до появи низки соціальних викликів не тільки в контексті запобігання небажаної вагітності, але і зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом.

До недавнього часу будь-яка небажана вагітність завершувалася абортом або відмовою від дитини. На сучасному етапі з поширенням знань і засобів планування сім’ї, із загальним зменшенням кількості небажаних вагітностей, зменшилася і кількість абортів.

На сьогоднішній день статистика підліткової вагітності шокує. За даними Міністерства охорони здоров’я, в минулому році матерями стали 118 дівчаток до 14-ти років; у віці від 15-ти до 17-ти років – народили понад 5700 дівчат.

Педагоги і психологи в один голос твердять про те, що такі статистичні дані – результат відсутності сексуального виховання. Представники міністерства пообіцяли провести невелику реформацію в сфері сексуального виховання дітей і почати впроваджувати додаткові заняття і уроки під час яких вчителі зможуть говорити з дітьми на цю тему.

Психолог Віра Романова прокоментувала:

Ми абсолютно всі не вміємо говорити з дітьми про секс.Незручності і сором перед дітьми і нерозуміння того, як це повинно бути влаштовано, призводить до відповідних наслідків. Нам нема чого передати дітям. Нам просто треба відкрито почати про це говорити.

Читайте також:  36-річна франківчанка розповіла, як їй живеться у сонячних Салоніках: Заміж за грека

Джерело.