Яценюк доручив Нацкомісії, Нафтогазу і Міненерговугілля обґрунтувати українцям тарифи на газ

Обґрунтованість підвищення тарифів на комунальні послуги викликає сумніви у багатьох.

REUTERS

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, НАК “Нафтогаз України” і Міністерству енергетики та вугільної промисловості пояснити принцип формування тарифів і ціни на газ для споживачів.

Про це Яценюк сказав у ході засідання уряду.

«Я вимагаю від НКРЕКУ, від Нафтогазу і від Міністерства енергетики та вугільної промисловості – поясніть людям, як формуються тарифи. Звідки взялася цифра 9600 грн (за тисячу кубометрів газу – УНІАН). Це реальна вартість природного газу, встановлена ??і яку платить промисловість, – сказав Яценюк. – Громадяни України, які споживають газ для опалення, платять 3600 грн, якщо обсяг споживання становить до 200 кубометрів газу. Вище 200 кубометрів йде ринкова ціна».

Яценюк наголосив, що людям потрібно говорити правду про ціни і тарифи. «9600 грн – це ринок.Обчислюється таким чином: берете ціну імпортного газу, множиться на курс долара, додаєте ренту, транспортування, множиться на ПДВ – досить проста арифметична дія, яку я вимагаю, щоб всі підприємства енергетики пояснили людям», – сказав прем’єр-міністр.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, у рамках виконання Меморандуму з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом підвищила з 1 квітня цього року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 разу – до 3 600 грн за тисячу кубометрів палива.

Підвищення тарифів на газ для всіх категорій споживачів у середньому становило 285%.

Увечері 1 квітня «Нафтогаз» і «Газпром» підписали тримісячний контракт на постачання російського газу в Україну за ціною 248 дол. за тис. кубометрів. За словами міністра енергетики Володимира Демчишина, ціна європейського газу для України на сьогодні становить близько 270-280 дол. за тис. кубометрів.

При цьому міністр заявив, що Україна продовжить закупівлі газу на європейському ринку, незважаючи на зниження ціни на російське паливо.

Читайте також:  Литва першою в Європі буде отримувати газ із США

джерело http://economics.unian.ua/realestate/1067341-yatsenyuk-doruchiv-natskomisiji-naftogazu-i-minenergovugillya-obruntuvati-ukrajintsyam-tarifi-na-gaz.html