Екс-глава КМДА Попов виклав свою версію розгону Євромайдану

За його словами, він думав, що на саміті у Вільнюсі повинно було “статися щось хороше”.

1610855
30 листопада 2013 року було найсприятливішим днем ​​для завезення конструкції новорічної ялинки на Майдан Незалежності в Києві, сказав в прямому ефірі “Шустер Live” екс-голова КМДА Олександр Попов, передає канал “112”.

Він виклав свою версію того, що відбувалося в ніч на 30 листопада 2013 року, коли “Беркут” розігнав студентський Євромайдан.

“Дійсно у міста була проблема – підготовка до Нового року і завезення останньої частини конструкції, тому що перша частина вже була завезена. Тривав монтаж і ялинки, і ковзанки, облаштування ярмарки. Ці роботи вже велися. Щоб продовжити роботи, потрібні були ці конструкції. Виходячи з ситуації, що складалася, було видно, що 29 листопада за численними заявами політиків було так: з одного боку, закінчується студентський Майдан. З іншого – з 1 грудня знову будуть громадські рухи, які знову могли б привести людей на Майдан.Було зрозуміло , що найбільш сприятливим днем ​​є 30 число – між 29-м і 1-м. Тому, коли мені зателефонував (екс-секретар РНБО Андрій – прим.) Клюєв і сказав вдень 29 листопада, щоб готуватися, тому що сьогодні можна буде завезти ялинку , я поставився до цього нормально, тому що це було логічно. З іншого боку, перед обідом, наскільки я пам’ятаю, з Прибалтики (екс-глава Національного банку України Сергій – прим.) Арбузов дав сигнал про те, що очевидно все-таки щось буде підписано. Я десь близько обіду навіть запросив працівників комунальних підприємств, і зокрема Міськсвітла, і хотів доручити світлову ілюмінацію, щоб це святково відзначити”, – сказав він.

Попов запевнив, що у нього було уявлення, що на саміті у Вільнюсі повинно було “статися щось хороше”.

Читайте також:  Геращенко пояснив, як він принизив Януковича

“Увечері, коли до мене прийшов (екс-заступник секретаря РНБО Володимир – прим.) Сівкович. Був дзвінок Клюєва про те, що він буде точно знати, коли ситуація буде сприятливою і можна буде завезти ці конструкції, коли це можна зробити без конфлікту. Я довіряв і Сівковичу, і Клюєву, бо до них стікалася вся інформація. Коли мені Сівкович сказав, що на Майдані зараз така ситуація, що всі роз’їхалися, комунальні служби поїхали виконувати ту роботу, яку і завжди”, – сказав він.

Водночас Попов, відповідаючи на запитання, чому він не зробив заяву і не подав у відставку після розгону Майдану, зазначив, що якби можна було все повернути назад, то він, напевно, так би і зробив.

Наливайченко: Сурков під час розстрілу Майдану жив на об’єкті СБУ в Києві

Раніше повідомлялося, що на екс-мера Попова подані позови на 50 млн.