За сюжетами пісень: майстриня з Коломийщини вишиває неймовірної краси сорочки. ВІДЕО

Пані Марія з села Рунгури більше тридцяти років займається ткацтвом та вражає ідеями для оздоблення української вишивки.

В селі Рунгури, неподалік від Коломиї в Івано-Франківській області, живе жінка з “золотими руками”, інформує WestNews з посиланням на ТСН.

Майже 30 років чи не щодня Марія Стефак сідає за свій ткацький верстат і створює одяг неземної краси. Крім ткання сорочок та рушників, жінка ще й оздоблює їх традиційною вишивкою та вже й сама встигла придумати кілька цікавих орнаментів.

“З 1989 року я почала займатися ткацтвом, аби ткати на верстаті треба дуже добре вишивати, а вишивкою я займаюся змалечку”, – розповідає жінка, яка нині є заслуженим майстром народної творчості України.

Пані Марія півжиття займається виготовленням одягу в українському стилі. Сорочки, запаски, сукні, спідниці – скільки всього зіткала за життя – не може навіть приблизно порахувати. Усі орнаменти жінка вигадує сама і навіть створила власний візерунок. А її рушники взагалі неповторні, адже за допомогою візерунків жінка зображує цілі пісні. Так, на одному пані Марія зобразила колядку.

“Темненька нічка тьмою світ закрила, на небеснім полі зорі запалила.Лиш одна зірочка понад все сіяє і над Віфлеємом промені зливає”, – описує жінка ідею власного рушника.

До слова, франківчанка вразила модний подіум Данії. У своїх роботах вона намагається підкреслювати жіночність і красу, тому найчастіше використовує натуральні тканини, а також велику увагу приділяє деталям – колекцію доповнили дерев’яні сумочки. Сукні дизайнерка прикрасила брошками у вінтажному стилі.

Читайте також:  Вбивство на Прикарпатті – батько зарізав сина

Джерело.

загрузка...