Україна стала світовим лідером з експорту соняшникової олії

Глава Мінагрополітики розповів про збут української продукції в світі.

1611041
Україна шукає нові ринки збуту своєї продукції замість зниженого експорту в Росію і країни колишнього СРСР, повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко.

“Ми повертаємося на світові ринки – зараз ми вже перші у світі з експорту насіння та олії соняшнику, треті з експорту фруктів і сьомі з експорту курячого м’яса”, – заявив Павленко агентству BNS.

Він зазначив, що товарообіг України з Росією та країнами колишнього Радянського Союзу “скоротився до 31%, але, в той же час, зросли обсяги торгівлі з країнами Європейського Союзу та нашими найбільшими торговельними партнерами в Азії”.

“Ми компенсуємо спад на колишніх ринках новими ринками. Наприклад, для нас ринок Митного союзу до нинішнього часу досяг тих же розмірів, що і ринок Африки”, – заявив міністр.

Торік Україна, за його словами, при обсягах виробництва в 63,8 млн тонн зерна відправила на експорт 30 млн тонн.

При цьому Павленко вважає, що якщо вирішити пов’язані з інфраструктурою і парком техніки проблеми, держава могла б за три роки подвоїти обсяг експорту.

За його словами, з Естонією Україна могла б розвивати товарообмін такими продуктами, як соняшникова олія, фрукти і риба.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в січні-лютому в Україні експорт перевищив імпорт.
За матеріалами: Интерфакс-Украина

Читайте також:  Порошенко: Україна взимку в день витрачала до $13 млн на Донбас