Допомогає? Відомий львівський депутат керує п’ятьма компаніями Дубневича

Голова транспортного комітету ВРУ, нардеп від Львівщини Ярослав Дубневич – один з найбагатших народних депутатів України. Його задекларовані фірми виграли державних тендерів на близько 500 млн грн. Водночас керувати «транспортною господаркою» братів Дубневичів допомагає депутат Львівської облради Роман Васьків. Про це йдеться у розслідуванні громадського руху «Чесно»: «Мільярди на перевезеннях і путівках. Як заробляють «транспортні» нардепи», передає Корупція.Інфо

«Кожного разу, подорожуючи українським потягом, варто згадати, що рейки та кріплення на них, найімовірніше, виготовили на фірмах львівського мажоритарника, фігуранта антикорупційних розслідувань (ФАР) і голови транспортного комітету Верховної Ради Ярослава Дубневича», – йдеться у повідомленні «Чесно».

За законодавством, тут нема конфлікту інтересів, адже народні депутати на час перебування на своїй посаді можуть передавати фірми в управління іншим суб’єктам. Отже, вони не можуть впливати на керування компаніями.Це і повідомила у коментарі журналістам прес-служба Ярослава Дубневича.

Втім зясувалося, що управління компаніями здійснюють близькі до Дубневича особи.

Громадський рух «Чесно» також надіслав запит до НАЗК, яке якраз перевіряє чиновників на предмет конфлікту інтересів. Агентство повідомило, що п’ять фірм – ТОВ «Гарант-Львів», ТОВ «ФК «Енергія-інвест», ТОВ «АП «Львівське», ТОВ «НВП «Корпорація КРТ» — Дубневич передав в управління ФОП Васьківа Р. І.

«Йдеться про депутата Львівської обласної ради Романа Васьківа. Останній відомий також як начальник юридичного відділу «Корпорації «КРТ» братів Дубневичів», – повідомляє «Чесно».

Водночас стало відомо, що раніше у Ярослава Дубневича була ще одна фірма — ТОВ «Корпорація «Колійні ремонтні технології», яка дала назву фірмі-клону з декларації.

«Її продали професійним ліквідаторам з Харкова, змінили назву на ТОВ “Східні колійні системи” і закрили у 2014 році через банкрутство. Утім, за 2008-2011 роки ТОВ «Корпорація «Колійні ремонтні технології» виграла тендерів у компанії «Укрзалізничпостач» на 2,86 млрд грн», – йдеться у розслідуванні.

Читайте також:  Моторошна аварія на Львівщині: Рейсова маршрутка врізалася у вантажівку. Перші подробиці

Джерело.