Венесуела пропонує країнам ОПЕК створити новий сорт нафти

Венесуела пропонує змішувати відомі сорти нафти.

1611428
Венесуела запропонувала країнам ОПЕК своє рішення щодо стримування падіння цін на нафту – вийти на світовий ринок з нафтою, отриманою від змішування легкої нафти Алжиру, Нігерії, Анголи та Оману і важкої нафти нафтових пісків Венесуели. Про це розповів голова державної нафтогазової компанії Венесуели PDVSA Еулохіо Дель Піно в ході презентації стратегії PDVSA для журналістів з найбільших міжнародних ЗМІ.

“Ми в PDVSA змішуємо нафту або легку нафту з важкою нафтою, яка видобувається в регіоні Ла Файа (La Faja), і отриману нафту ми відправляємо на ринок”, – розповів він. “Це ж ми запропонували ОПЕК. 15 квітня у нас була зустріч послів країн ОПЕК в Каракасі. Ми запропонували їм ідею змішувати нашу нафту: брати легку нафту з Африки, везти до нас, змішувати з нашою важкою нафтою і йти на ринок разом. Ця ідеальна співпраця виробників нафти ОПЕК.Це допоможе цінам на нафту”, – упевнений Дель Піно.

На думку глави PDVSA, в останні роки на світовому ринку нафта Алжиру, Нігерії, Оману, Анголи Bonny Light (“Бонні Лайт”), Sahara Blend (“Сахара бленд”) та інші була заміщена нафтою виробників, що не входять в ОПЕК, в тому числі сланцевою нафтою зі США.

“Їм (вищезгаданим країнам ОПЕК) доводиться продавати нафту з дисконтом. Це в тому числі стало причиною падіння цін на нафту”, – сказав він. Дель Піно вважає, що у зв’язку зі зростаючими темпами видобутку важкої нафти в регіоні La Faja (дельта річки Оріноко) подібна співпраця між виробниками ОПЕК необхідна, щоб зберегти рівень цін на нафту на прийнятному рівні.

Раніше організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) знизила оцінку видобутку в країнах-конкурентах на 2015 рік, говориться в доповіді відомства в четвер, 16 квітня. Такий перегляд показників, зокрема, пояснюється більш повільним підвищенням виробництва на нетрадиційних родовищах США і Канади, йдеться в квітневій доповіді картелю.

Читайте також:  Ціни на нафту зростають на даних з Ємену та Іраку

Ціни на нафту знижуються на тлі звіту ОПЕК
За матеріалами: ТАСС