Закон про аліменти передбачає додаткові витрати для їх примусового стягнення з боржників

Не тільки аліменти: батьків зобов’язали оплачувати додаткові витрати

Після розлучення батько або мати малолітньої дитини зобов’язані оплачувати не тільки аліменти на нього утримання, але і додаткові витрати, передає Ukr.Media. На розвиток здібностей дитини, на його лікування та ін.

Відповідні вимоги містяться в правовій позиції, виданої Верховним судом при розгляді справи №6-1489цс17,

У ній також наголошується, що додаткові витрати повинні оцінюватися в грошовій сумі, і виплачуватися у готівковій та безготівковій формі.

“Не визнається ніякої натуральний обмін, повинні сплачується гроші. Батько, наприклад, не зможе потім заявити в суді, що надавав дитині путівку в мовний табір, і таким чином зробив свій внесок у розвиток нащадка. Немає. Якщо така путівка потрібна була, то батько повинен був принести рахунок і внести свою частину вартості, і цей факт треба було зафіксувати, наприклад, у розписці”, — пояснив виданню старший партнер адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець.

Зазвичай батьки ділять додаткові витрати на дитину навпіл. Без суду.Але якщо одна із сторін не згодна з виставленої сумою витрат, і все-таки подає позов, суди будуть вивчати матеріальне становище матері і батька. І внески можуть бути різними. Таку вказівку судді отримали від ЗСУ.

“Вирішуючи питання про розмір коштів, що підлягають стягненню на додаткові витрати, суди повинні враховувати, якою мірою кожен з батьків зобов’язаний брати участь у цих витратах враховуючи матеріальний та сімейний стан сторін і інші інтереси і обставини, що мають істотне значення. У разі, коли матеріальний стан батьків не дозволяє забезпечити повну оплату додаткових витрат, вони можуть бути компенсовані лише частково”, — йдеться в правовій позиції Верховного суду.

Читайте також:  Каменських в піжамі зірвала джекпот в Instagram

Джерело.