facebook

У Франківську з квітня почнуть перевіряти без попередження харчування у школах

Новий закон “Про освіту” позбавив департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради контролюючих функцій, зокрема і права інспектувати якість харчування у школах. Чим харчуються франківські школярі, буде перевіряти управління Держпродспоживслужби.

Сьогодні на нараді з питань організації харчування учнів у закладах загальної середньої освіти головний спеціаліст департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Світлана Бойчук зазначила, що немає такого дня, щоб батьки не зверталися з проханням перевірити якість харчування в тій чи іншій школі. Втім контролюючі функції департаменту освіти та науки наразі призупинені.

Начальник управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківську Ірина Онищук розповіла, що минулого року у школах обласного центру проводився моніторинг води та харчових продуктів.

“Брали воду, змиви з кухонного обладнання та інвентаря та відбирали обіди на калорійність, – розповіла Ірина Онищук. – Відібрали 86 проб води, загалом показники у нормі. Обіди на калорійність теж у нормі, і продукти на мікробіологічні показники в нормі”.

Також спеціалісти взяли 430 змивів, і 46 з них були позитивні.

Втім, зазначила Онищук, підприємці відразу усували недоліки.

“Цього року ми також будемо проводити моніторинги після того, як наш план буде погоджений Держспоживслужбою України. Ми будемо ці моніторинги проводити з березня. Моніторингові дослідження будуть проведені без попередження”, – зазначила начальник франківського управління Держспоживслужби.

За її словами, будуть планові перевірки, з графіком яких можна ознайомитися на сайті Держспоживслужби, а також будуть перевірки без попередження.

“Можливо, з квітня попереджень не буде. І я вважаю, це правильно. Тому що ви бачите, коли ми приходимо з попередженням – один результат, коли приходимо без попередження – зовсім інша картина”.

Нагадаємо, 4 квітня 2018 року вступає в силу закон 2042-VIII “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти…”, за яким органи контролю зможуть проводити перевірки частіше і без попередження, в тому числі і в шкільних буфетах та їдальнях.

Читайте також:  Після хіміотерапії 11-річній дівчинці з Калуша потрібні донори

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...