Протягом 10 хвилин синхронно дзвонитимуть всі дзвони області і міста

У суботу, 24 березня, усі храми міста і області протягом 10 хвили в період з 12.00 до 12.10, битимуть у дзвони. Усе через те, що в Івано-Франківську в цей день буде перепоховання, знайдених у серпні минулого року, 134 останків, котрі стали жертвами НКВС.

Дані останки, були знайдені випадково під час розкопок на вулиці Ленкавського, що у Франківську. Тіла жертв були скидані у декілька неглибоких траншей, повідомляє Франик.

Зі слів експертів, серед знайдених останків, 70 з них належать чоловікам, 53 скелети жіночої статі, також є 2 скелети, котрі ймовірно належали дітям і декілька з невстановленою статтю, через сильні пошкодження черепа і кісток.

Експерти також розповідають, що ймовірно люди помирали жахливою смертю. На багатьох скелетах виявлено численні вогнепальні поранення, на інших численні пошкодження від сильних ударів.

І ось тепер завдяки такій знахідці, людей зможуть поховати за всіма церковними канонами і помолитися за їхні душі.

Урочистості щодо перепоховання триватимуть два дні. Розпочнеться все у п’ятницю, у місті виступатиме хор семінаристів і відбуватиметься парастас за жертвами терору НКВС. Потім у суботу о 12.10, у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз, розпочнуть перепоховання останків.

Всі охочі вшанувати пам’ять цих людей, можуть скористатися одним з декількох безкоштовних автобусів, котрі їхатимуть з вулиць Франківська до меморіального комплексу.

Також Франківський Архієписком і Митрополит Володимир Війтишин, закликає людей, котрі почують о 12.00 бій дзвонів, зупинитися і вшанувати загиблих хвилиною мовчання.

Читайте також:  В Івано-Франківську знайшли масове поховання жертв політрепресій

Джерело.