facebook

Готуйте гроші: Українців заставлять платити абонплату за комунальні послуги

Україна для отримання чергового кредитного траншу від МВФ повинна виконати цілий ряд вимог, серед яких введення абонентських плат на опалення і газ.

Оновлену версію меморандуму з МВФ президент, глава НБУ і міністр фінансів підписали ще в минулому році. Одні з невиконаних умов: введення абонплати на газ і опалення.

Абонентську плату на газ за фактом ввели ще в минулому році, але після критики з боку президента і уряду, Національна комісія прийняла рішення “заморозити” абонплату. При цьому питання введення абонплати вже вирішене, заявили у комісії. В прийнято законі про ринок газу є відповідне положення, тому рано чи пізно абонплату в Україні доведеться прийняти. В діючому тарифі на газ відразу включені витрати на транспортування і розподіл (в кінцевій ціні на газ це всього лише 13%).

У діючій методиці за транспортування і розподіл газу українці платять в прив’язці від обсягу споживання. Для прикладу, згідно з підрахунками НКРЕКУ, в кожному кубі закладені 87,9 коп. на транспортування і розподіл. Якщо витратити 10 кубів, то 8,7 грн з оплаченої суми піде на оплату транспортування і розподіл. Якщо ж не користуватися газом, то і платити не доведеться. У МВФ вважають, що українці повинні платити за саму можливість користуватися блакитним паливом.

У меморандумі з МВФ Україна пообіцяла змінити методику і прив’язати транспортування і розподіл до потужності лічильника. Чим більше газу він здатний пропустити, тим більше доведеться платити. При чому т.зв. абонентську плату нараховуватимуть, навіть якщо зовсім не користуватися блакитним паливом. Розмір абонплати може становити близько 80-100 грн на місяць (залежно від регіону і лічильника). За таким же принципом планують ввести і абонплату на опалення. При чому абонентська частина на опалення буде нараховуватися круглий рік.

Читайте також:  Тарифи на комуналку: у Зеленського приємно здивували українців

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.