“Втрати будуть катастрофічними”: Аваков зробив гучну заяву

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков допускає два можливих сценарії розвитку російсько-українського конфлікту в контексті ситуацій з отруєнням екс-шпигуна Сергія Скрипаля, а також хімічної атакою в Сирії – мирний і серйозної ескалації з переходом у фазу “гарячої війни”.


У першому випадку, за його словами, під тиском санкцій і преса на російський режим, глава РФ Володимир Путін приймає рішення, що треба “шукати точку балансу, йти на якісь поступки”, – розповів він в інтерв’ю “Українській правді”.

“Заради того, щоб не увійти в катастрофічні політичні та економічні складнощі і втрати, які можуть привести до падіння нинішнього режиму. У цьому варіанті, з одного боку, є можливість ознаменувати новий президентський термін “типу” новою політикою і після чемпіонату світу з футболу увійти в позитивну, примирної ноту зі світом”, – пояснив Аваков.

Другий напрямок протилежний – подальша ескалація, оскільки Путін “впевнений, що геополітична гра в нову імперію – його місія”.

“У цьому випадку Путін буде загострювати ситуацію. Де? У Сирії, на мій погляд, загострюватися вже далі нікуди. Тому росіяни можуть почати шукати інше место. Це може бути, наприклад, Латвія, де останнім часом мали місце конфлікти з російськими школами. Це може бути територія Балкан, де у Сербії і Косово останнім часом інспірована ескалація конфлікту”, – додав глава МВС.

В Україні, на думку Авакова, в такому випадку может початися фаза гарячої війни.

“Наприклад, силами двох окупаційних армій, бронетанкових кулаком, який більше ніж бронетанкові сили Великобританії, російські найманці почнуть атаку – наприклад, на Маріупольському напрямку або на Краматорськ.Це буде дуже важка місія для Російської Федерації, тому що ми не в 2014 році”, – припустив міністр.

Читайте також:  Стало відомо, на скільки в Україні виростуть ціни на інтернет

“Але все одно потрібно розуміти, що співвідношення наших сил і РФ дуже різне. Так, у нас теж тепер є нові ракети і багато інших речей, однак це буде дуже важке зіткнення. Але ми повинні знати і враховувати, що це можливо”, – додав він.

За його словами, подібне зіткнення призведе Путіна до втрат, які будуть катастрофічні навіть для його режиму, але і для України втрати будуть катастрофічними.

Аваков підкреслив, що необхідно готуватися до обох варіантів розвитку подій, тому що для обох можливих варіантів політичної гри Путіна “Україна, на жаль, підходить найкраще”.

Джерело.