“Жеребкуванням буде вирішуватися, хто потрапить на вільні місця…”: Першокласників будуть набирати через лотерею

Порядок прийому школярів в перший клас передбачатиме лотерею. Шляхом жеребкування будуть розігруватися вільні місця в престижних школах. Після того як школа прийме всіх першокласників, які живуть по сусідству, і якщо залишилися вільні місця будуть заповнювати шляхом жеребкування.

Про це в п’ятницю, 20 квітня, в ефірі Радіо НВ розповіла міністр освіти Лілія Гриневич, передає Корупція.Інфо.

На її думку, така процедура буде в першу чергу стосуватися престижних шкіл.

“Жеребкуванням буде вирішуватися, хто потрапить на вільні місця. Які можуть бути критерії? Я назву базові. По-перше, жеребкування повинна відбуватися в присутності батьків. По-друге, ящик або лотерейний барабан повинен бути прозорим.Я думаю, це не буде проблема, у нас і вибори проводяться з прозорими скриньками. Головне питання – щоб кожен папірець була однаковою без позначок і щоб витягував папірці людина, що представляє батьків”
, – розповіла Гриневич.

Крім того, на думку міністра освіти, процес жеребкування повинен транслюватися в інтернеті.

Гриневич також заявила, що не вважає територіальний принцип прийому до перших класів проявом “кріпосного права”.

“Ми опрацьовуємо з Мін’юстом дуже велика кількість документів, щоб це не обов’язково була реєстрація в паспорті. У нас багато переселенців, військовослужбовців, а також тих людей, які поїхали заробляти гроші до великого міста і тут живуть, орендуючи квартиру. І там є близько десятка можливих документів, але ви повинні надати лише один – і це необов’язково штамп в паспорті”, – зазначила Гриневич.

Читайте також:  З 1 липня набирають чинності правила щодо заокруглення суми в чеку

Джерело.