Три удари: в Угорщині заговорили про новий конфлікт з Україною

Найближчим часом очікується новий виток загострення відносин між Україною і Угорщиною.

Про це заявив в Будапешті місцевим ЗМІ міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає “Європейська правда”.

Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що Україна завдала Угорщині “три удари”.
За його словами, “першим ударом” по угорській меншині був закон “Про освіту”, який нібито “значно обмежив права національних меншин у використанні рідної мови”. Він стверджує, що Україна досі не розпочала переговори з угорською меншиною Закарпаття, незважаючи на міжнародний тиск.

“Другим ударом” Сійярто назвав визнання неконституційним мовного закону Ківалова-Колесніченка. У Верховній Раді знаходяться три нові законопроекти, які, за словами міністра, “кожен гірше іншого”.

Крім того, “третім ударом” угорський міністр назвав заклик президента Петра Порошенка прийняти закон про покарання за подвійне громадянство, яке загрожує національній безпеці.

Як повідомляв “Обозреватель”, в грудні 2017 року Венеціанська комісія опублікувала висновки щодо Закону України “Про освіту”, прийнятого Верховною Радою 5 вересня 2017 року. Венеціанська комісія, яка давала оцінку закону, не підтримала ультиматуми, висунуті Україні Угорщиною.

Раніше закон “Про засади державної мовної політики” (закон Ківалова-Колесніченка) був визнаний таким, що не відповідає Конституції. У зв’язку з цим Угорщина звинуватила Україну у “грубій атаці” на національні меншини і “ударі в спину” європейським країнам.

У квітні президент Петро Порошенко запропонував парламенту дозволити позбавляти громадянства України громадян, які “скористалися певними можливостями”, брали участь у виборах іншої країни або служили в збройних силах іншої країни по своїй волі. За даними МЗС України, Угорщина видала жителям Закарпатської області понад 100 тисяч паспортів.

Угорщина неодноразово висувала Україні ультиматуми і блокувала засідання Комісії “Україна-НАТО”.

Читайте також:  В приміщенні знаходилося 11 немовлят: у Запоріжжі десятки рятyвaльнuків бoрoлuся з НП в дитячій лiкaрні

Джерело.