Бойовики “ДНР” хочуть скласти зброю і перейти на українську сторону

Багато бойовиків на Донбасі хочуть скласти зброю і шукають спосіб, як вийти з окупованих територій

im578x383-flag-na-mashinu-donetskaya-respublika-3

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“У незаконних воєнізованих формуваннях багато людей, які хотіли б скласти зброю й перейти на територію, контрольовану Україною, і шукають спосіб це зробити”, – розповіли бойовики, які втекли від своїх ватажків та шукали захисту в українських правоохоронців.

“Ватажки бойовиків не платять зарплатню, а за якісь “бока” б’ють і принижують. Люди бояться, що там залишились родини, і вони не знають, як перейти в українську армію”, – сказав інший бойовик.

Ці “перебіжчики” здалися українським військовим на блокпосту неподалік м. Золоте Луганської області.

У ході перевірки оперативники СБУ встановили, що в обох втікачів, як і у багатьох інших бойовиків т.зв. “Армії Південного Сходу”, кримінальне минуле.

26-річний мешканець м. Брянки двічі відбував покарання за крадіжки. 40-річний житель Свердловська Луганської області відсидів 11 років за умисне вбивство.

Старший з бойовиків зізнався, що пройшов спеціальну підготовку у російських інструкторів у м.Єйськ (Росія). Кадрові офіцери російської армії вчили поводитись зі складною військовою технікою. За 10 днів він отримав спеціальність оператора-командира зенітно-ракетного комплексу “Стріла-10М”. Такі протиповітряні комплекси постачалися терористам з території Росії.

Він також розповів про факти побиття та приниження з боку ватажків незаконних воєнізованих формувань. У покарання за якусь провину “п’яні солдати та командири” били його півтори доби, потім ще стільки ж тримали в залізній клітці.

“Тим, хто ще не наважився залишити лави бойовиків, СБУ нагадує, що згідно зі ст. 258-3 Кримінального кодексу України, особа, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, якщо в її діях немає складу іншого злочину, звільняється від кримінальної відповідальності”, – додали в СБУ.

Читайте також:  У терористів тривають розборки між собою, є загиблі, - МВС

джерело http://espreso.tv/news/2015/04/10/boyovyky_quotdnrquot_khochut_sklasty_zbroyu_i_pereyty_na_ukrayinsku_storonu