Наприкінці травня у Карпатах відкриють залізничний Бескидський тунель

Новий двоколійний залізничний Бескидський тунель, що знаходиться в Карпатах, буде остаточно зданий в експлуатацію до кінця травня.

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, пише Слово і Діло.

Тунель запрацює на повну потужність 25 травня 2018 року. Розпочнеться повне проходження поїздів.

«Важливо, що впоралися із завданням. До кінця травня тунель буде зданий», – заявив прем’єр.

Він звернув увагу на те, що тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції в Євросоюз.

«Потрібно забезпечити підтримку експорту, щоб у нас не було проблем з постачанням продукції», – зазначив Гройсман.

Довжина тунелю – 1700 метрів.

Новий тунель побудували на заміну старому, що діяв з 1886 року. На цей момент він уже вичерпав свій експлуатаційний ресурс. Поїзди по старому тунелю проходять з мінімальною швидкістю.

Після відкриття нового тунелю старий буде законсервований і використовуватиметься як евакуаційний.

За даними Укрзалізниці, новий тунель дозволить збільшити кількість пар поїздів на ділянці до 96 за добу замість нинішніх 25 пар. Він побудований з урахуванням усіх вимог місцевості і відповідає найвищим європейським характеристикам.

Зараз Бескидський тунель є єдиною одноколійною ділянкою по всій довжині V Критського Міжнародного транспортного коридору, який проходить по території Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України і Росії (Трієст – Любляна – Будапешт – Братислава – Ужгород – Львів). Це перешкоджає інтеграції транспортної мережі України в європейську і повноцінному використанню транзитного потенціалу.

Читайте також:  Син ховав у підвалі тіло вбитої ним матері

Джерело.