З’явилися подробиці пожежі церкви у Калуському районі (ФОТО)

Як інформувала «Галка» раніше, в ніч на понеділок 11 травня, на Прикарпатті до тла згоріла церква. В Управлінні ДСНС України в Івано-Франківській області розповіли подробиці інциденту.

Повідомлення про пожежу Православної Церкви Преображення Господнього Київського патріархату 1921 року забудови (церква дерев’яна, пам’ятка містобудування і архітектури місцевого значення) надійшло 11 червня о 02:07, про це повідомляє «Галка».
До гасіння пожежі залучили вісім одиниць пожежно-рятувальної техніки і двадцять вісім чоловік особового складу Управління ДСНС в області. О 03:47 пожежу локалізували, а о 10:38 – ліквідували.
Ніхто з людей не постраждав. На пожежі врятували 1 допоміжну будівлю церкви, 1 дзвіницю та 5 поруч розташованих житлових будинків.
Вогонь знищив будівлю церкви на загальній площі 250 м.кв. Причини виникнення пожежі встановлюють.
Також у соціальній мережі Facebook калуська журналістка Галина Когут розповіла про деталі пожежі:

«Сьогодні вночі згоріла церква УПЦ КП у Новиці. Першою вогонь через вікно о 01.45 хвилин побачила жителька села – Леся Степанівна Мойсин.На той час він локалізувався у паламарській. Відразу разом з родиною і сусідами обдзвонювали знайомих, повідомили рятувальників. До пожежників, за словами Лесі Мойсин, довго не могли додзвонитися. Сигнал про пожежу до рятувальників надійшов о 2 годині 6 хвилин. Через 16 хвилин прибула перша пожежна машина. Вогонь швидко охоплював храм. Коли прибули пожежники, палала вже вся будівля церкви. Буквально за годину з найбільшої дерев’яної церкви в Західній Україні залишилося згарище. Люди, які збіглися звідусіль, носили у відрах воду, допомагали пожежникам обливати водою сусідні будинки. Пожежникам вдалося врятувати дзвіницю, ротонду, сусідні будинки та церковну хатинку.Калуським пожежним допомагали колеги з Войнилова, Рожнятова, Карпатнафтохіму. На місці пожежі ще з ночі працює штаб, оперативні групи з’ясовують ситуацію. Люди обговорюють різні версії: від необережності — до навмисного підпалу. Храм, який згорів, був унікальним своїми розмірами. Він був найбільшим дерев’яним храмом Західної України. Та й взагалі в Україні він поступався лише Троїцькому собору м. Новомосковськ. Церкву збудовано під керівництвом тодішнього пароха села о. Петра-Богдана Соловія (1894-1963) і освячено 19 серпня 1938 року. На той час сподвигнути таку велич було не просто, адже таких технологій, які є зараз, на той час не було, все було зроблено руками. Цього року у серпні храм мав святкувати свій 80-літній ювілей».

Читайте також:  Водія, котрий грубо відповів школяреві, притягнуть до дисциплінарної відповідальності (документ)

Джерело.