Канадські вчені навчились видобувати паливо з повітря

Carbon Engineering – компанія з Канади, інженери якої запропонували нову технологію. Вона дозволить безпосередньо добувати вуглекислий газ з атмосфери.
Матеріали їхньо праці вже опубліковані в науковому виданні Joule, пише «Сегодня».

Вуглекислий газ видобувається з атмосфери шляхом низки хімічних реакцій. Повітря планують закачувати вентиляторами в особливі охолоджувальні вежі. Далі в конструкції стартує взаємодія з лужним розчином.

Рідину, заморозивши, потихеньку прогрівають. В результаті буде виділятися вуглекислий газ, який можна застосовувати, виробляючи бензин.

Таке пальне буде коштувати дорожче традиційних аналогів, проте пояснити ціну продукту можна буде його «екологічною чистотою».

Коштуватиме такий видобуток газу від 94 до 232 доларів за тонну. Carbon Engineering можна зіставити з проектами-аналогами, які видобувають з повітря вуглекислий газ. Новинка приблизно в 10 разів дешевше конкуруючих технологій.

При цьому заявляється, що методика не порушить баланс вуглекислого газу в природі, навпаки, знизить шкідливі викиди парникових газів на 20%. Протягом трьох років інженери хочуть звести перший завод, який видобуває вуглекислий газ за новою методикою.

Читайте також:  На Донбасі разом з терористами воюють понад 100 громадян Німеччини

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...