Польща та Румунія ініціюють скасування віз для українців

Держави виступлять з такою позицією під час саміту Східного партнерства у Ризі 21-22 травня.

1617216

Польща та Румунія виступають за скасування віз для громадян України та Грузії. Як повідомляє Польське радіо, обидві держави виступлять з такою позицією під час саміту Східного партнерства у Ризі 21-22 травня.

За словами міністра закордонних справ Польщі Гжегожа Схетини, Україна і Грузія рухаються в доброму напрямку, здійснюючи кроки для того, щоб візи були скасовані. Він наголосив, що Польща підтримуватиме обидві держави на шляху до скасування віз.

“Це буде також перший крок у їхньому європейському прагненні. Здається, що саміт у Ризі повинен підтвердити очікування і добру волю Європи в цих питаннях”, – сказав він.

У свою чергу глава МЗС Румунії Богдан Ауреску нагадав, що як Польща, так і Румунія вже мають позитивний досвід з Україною в рамках так званого малого прикордонного руху.

Прохолодне літо. Зарубіжний туризм стає недоступним для українців

Крім того, про перспективу скасування віз свідчить приклад Молдови.

“Пройшов рік після скасування віз для громадян Молдови. 500 тисяч з них вже отримали біометричні паспорти і тому вони можуть їхати до ЄС. Це велика вигода для жителів Молдови, які можуть завдяки цьому вільно переміщатися, але це також приносить користь від того, що країна наблизилася до держав Співтовариства”, – зазначив Ауреску.

Як повідомляв Кореспондент.net, у шести країнах Східного партнерства (Україна, Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова) з 23 червня почне діяти візова інформаційна система (ВІС) країн Шенгенської угоди.

Читайте також:  У польському Жешуві на відвідувачів ТРЦ впала стеля: постраждали 7 осіб