facebook

НАБУ оскаржує закриття справи «рюкзаків Авакова»

Національне антикорупційне бюро України оскаржує постанову про закриття справи про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.


Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«Національне антикорупційне бюро скерувало до САП скаргу на постанову прокурора Василя Кричуна про закриття кримінального провадження в частині підозри екс-заступника міністра внутрішніх справ та фізичної особи-близького родича очільника МВС, які, на переконання детективів НАБУ, причетні до розкрадання 14,5 млн грн при закупівлі рюкзаків для потреб Національної гвардії», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають у НАБУ, станом на 18:00 годину 13 липня Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою так і не було надано матеріалів, які б підтверджували правові підстави закриття провадження стосовно двох ключових підозрюваних у справі. Скаргу адресовано вищому за посадою прокурору, а саме керівникові САП. Згідно з КПК, Назар Холодницький має розглянути дану скаргу та прийняти рішення впродовж трьох днів з моменту її одержання. Таким чином, до кінця наступного тижня громадськість матиме можливість почути його персональну позицію щодо обґрунтованості рішення прокурора.

«Слідство вважає, що в ході досудового розслідування здобуто достатньо доказів, які свідчать про причетність екс-посадовця МВС та близького родича очільника цього міністерства до розкрадання 14,5 млн грн.», – наголошують у НАБУ.

Зокрема, детективи стверджують, що надали відео з доказами, здійснили близько 33 обшуків, 170 допитів свідків, 46 економічних, товарознавчих та інших експертиз, 80 виїмок документів.

«У квітні 2018 року саме прокурори САП визнали, що фактів, які містяться у 76 томах «справи рюкзаків», достатньо для того, щоб йти з ними до суду й доводити винуватість усіх трьох підозрюваних. Саме прокурори САП дали детективам НАБУ доручення відкрити матеріали кримінального провадження для ознайомлення стороні захисту та готувати обвинувальний акт», – заявляють у НАБУ і додають, що вже за два місяці, 10 липня, з невідомих причин прокурор САП Василь Кричун, не повідомивши НАБУ, відновив слідство у справі і цього ж дня виніс постанову про закриття кримінального провадження стосовно двох ключових підозрюваних, переклавши усю провину на приватного підприємця, який за документами постачав ці рюкзаки.

Читайте також:  Аваков призначив главу нової патрульної поліції Києва

Детективи НАБУ стверджують, що цьому рішенню передувало проведення допиту прокурором всіх трьох на той момент підозрюваних осіб. «Яку саме інформацію сповістили ці особи прокурору в ході допиту, після чого той радикально змінив погляд на долю кримінального провадження, наразі невідомо: протоколи допиту детективам не надані, а текст постанови про закриття не містить деталей. Розпитати самого Василя Кричуна про підстави його рішення не є можливим, оскільки на наступний день після підписання згаданої постанови, він вирушив у закордонну відпустку», – йдеться в повідомленні.

Розслідування фактів зловживань при закупівлях рюкзаків для потреб МВС України детективи НАБУ розпочали у березні 2016 року.

Нагадаємо, що 12 липня стало відомо, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Підозрюваним у розкраданні коштів залишився лише третій фігурант справи – представник фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків Володимир Литвин.В жовтні 2017 року трьом особам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст. 191 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

«Аваківські» адвокати назвали «справу рюкзаків» політичним фарсом.

Як відомо, 31 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро України вручили підозру сину глави МВС Арсена Авакова Олександру, екс-заступнику глави МВС Сергію Чеботарю і Володимиру Литвину, який у 2014 році керував ІТ-компанією «Turboseo». Їх підозрюють в розтраті під час закупівель рюкзаків Міністерством внутрішніх справ в 2014-2015 роках.

У НАБУ вважають, що тоді відомство могло втратити до 14 млн грн. Підозрюваним у «справі рюкзаків МВС» загрожує від 7 до 12 років з конфіскацією майна. При тому, що рюкзаки МВС закупило по 2799 грн, тоді як вартість їх пошиття становила 555 грн.

Читайте також:  Платять більше, ніж у Польщі: умови праці та заробітки в Фінляндії

Солом’янський райсуд Києва 1 листопада обрав запобіжний захід Олександру Авакову, відпустивши під особисте зобов’язання і постановив носити електронний браслет. У свою чергу, прокурор у суді зазначав, що підозрювані можуть впливати на розслідування.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.