Google змінив дудл на честь свята Першотравня

Новим дудлом відзначає Google День солідарності трудящих.

1617773
Офіційна назва свята в Україні – День міжнародної солідарності трудящих, і згідно з 73 статтею КЗпП, він є вихідним днем.

Цей день відзначається в 142 країнах і територіях світу. У деяких країнах День солідарності трудящих відзначається в перший понеділок травня, в інший час це свято відбувається, наприклад, у США, Австралії та Японії.

Варто зазначити, що міжнародна історія дня 1 травня налічує більше 100 років – “червона дата” календаря пов’язана з подіями, які відбулися в Чикаго в 1886 році, коли робітники оголосили страйк і зажадали переходу з 15-ти годинного робочого дня на 8-ми годинний.

При розгоні такої демонстрації загинули шестеро людей, що стало причиною масових виступів проти жорстоких дій поліції. В результаті вибуху бомби і перестрілки було вбито щонайменше вісім поліцейських і четверо робітників. За звинуваченням в організації вибуху четверо робітників були засуджені до повішення, проте незабаром було доведено, що обвинувачення було хибним.

У пам’ять про страчених Паризький конгрес Інтернаціоналу в 1889-му оголосив 1 травня Днем солідарності робітників усього світу. Тоді ж було запропоновано щороку відзначати його демонстраціями із соціальними вимогами.

Після Жовтневої революції 1917 року свято стало офіційним в СРСР. Цікаво, що в 1993 році вперше після тривалого періоду в 76 років мирна демонстрація трудящих в Москві була розігнана, повідомлялося про загиблих і постраждалих.Наразі в Україні 1 травня обмежується нечисленними мітингами комуністів і лівої молоді.

Інша так звана традиція на пострадянському просторі і в Україні зокрема, пов’язана з проведенням “маївок”. Це зібрання 1-го або 2-го травня сімей, друзів та інших компаній для проведення пікніка. Традиція святкування на природі була придумана в СРСР і збереглася до наших днів.
За матеріалами: Корреспондент.net

Читайте також:  Google стане віртуальним оператором мобільного зв'язку в США