На Прикарпатті у кожному п’ятому оздоровчому закладі знайшли порушення санітарних норм

З початку оздоровчої кампанії фахівці районних та міських управлінь Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області взяли участь у проведенні 158 обстежень дотримання вимог санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку дітей.

Порушення вимог санітарного законодавства встановлено в кожному п’ятому закладі – 31(19,6%), інформує прес-служба управління.

Основними видами порушень, що встановлені під час обстежень закладів були: невідповідності питної води вимогам санітарних норм за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками, нестандартні змиви з чистого посуду та обладнання на харчоблоках дитячих закладів, недотримання правил миття посуду та особистої гігієни працівниками харчоблоку.

Впродовж червня-липня в закладах оздоровлення та відпочинку області перебувало 16100 дітей, в тому числі оздоровлювались – 4219, відпочивали – 11881.

Протягом липня в області функціонували 43 дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, із них 17 – позаміських стаціонарних, 16 – наметових та 10 – з денним перебуванням.

За даними лабораторних досліджень, відхилення з калорійності від меню-розкладів зареєстровано у 1,9% проб, бактеріологічне забруднення готових страв встановлено у 0,6% проб, питома вага позитивних змивів на санітарно- показову мікрофлору з обладнання, інвентарю, рук та санітарного одягу кухарів закладів оздоровлення становила 7,9%.

Варто наголосити, що в ході моніторингових відвідувань та планових перевірок виявлено 29 незареєстрованих субʼєктів господарської діяльності, які надають послуги оздоровлення та відпочинку організованих груп дітей.

Читайте також:  Водій автобуса “Івано-Франківськ-Надвірна” відмовляє у безкоштовному проїзді АТОвцям. ФОТО

Джерело.