facebook

8 вересня – День Наталії: як потрібно провести цей день і що слід приготувати, Найкращі привітання

8 вересня православна церква вшановує святих мyчeників Наталю з Адріаном. У народі цей день носить назву Наталії-овсяниці, а також Павла-горобинника.

На Наталю-вівсяницю основою стравою на столах повинен бути овес. Прийнято варити геркулесову кашу і толокняний кисіль, випікати вівсяне печиво.

Раніше на 8 вересня кисіль з вівса пили цілий день і всюди, казали, що над селами навіть толокняний дyх стояв. А коли він загустів, дітвора ліпила з нього маленькі фігурки звірят, пташок, рибок.

Особливо смачним виходить кисіль з вівса і ягід (наприклад, брусниці). Називається такa страва дежень, заводиться він на молоці або воді, і приправляється ягодами.

У кожному сільському подвір’ї є стодола – приміщення, де зберігаються вівсяні снопи. Як в будинку живе домовик, так і в стодолі овинник.Спеціально для нього, щоб задобрити, господині 8 вересня печуть і несуть вівсяні пиріжки або млинці у стодолу. А ще ставлять глечик з толокняним киселем. Овинник поласує, не буде потішатися над вівсом і вбереже стодолу від пожеж. В народі навіть є приказка: « Наталія в стодолу несе вівсяний млинець. А Адріан слідом йде, і толокно в горщику несе».

****

Вітаю з Днем ангела! Бажаю завжди знаходити спільну мову з своїм ангелочком! Щоб він тобі завжди і у всьому допомагав, а ти в свою чергу не заставляла його за тебе червоніти!

Щиро вітаю Тебе з Днем Ангела! Нехай цей день буде для Тебе справді глибокорадісним і наповненим Божою присутністю!

Вітаємо з Днем Ангела! Нехай твій небесний охоронець буде поруч Тебе у хвилини радості і смутку, кохання і розлучень, щохвилини, щосекунди. Коли Ти впадеш, він – підніме, коли ти заплачеш – втішить, коли ти радітимеш він разом з тобою радітиме.

Читайте також:  Привітання львівського вуйка розвеселило мережу

***

У день ангела Наталії,
Ми бажаємо, щоб конвалії,
На столі завжди були,
Та у серці розцвіли,

Хай тебе усі вітають,
Ті хто люблять й поважають,
Щоби ти завжди була, й “сьогодні особливо”,
Радісна, весела та щаслива!

У день ангела Наталки,
Хай в душі цвітуть фіалки,
Сині,як шматочок неба,
В житті кращого не треба,

Трішки настрою веселки,
Щоб співали соловейки,
Щоби жити було мило,
Щоб тебе усі любили!
Вітаю з іменинами Наталі!

Джерело.

загрузка...