З’їв копчену рибу і помер! В України нові жертви ботулізму

У Херсоні від ботулізму помер чоловік. Його дружина – у реанімації.

Ймовірна причина зараження – копчена риба домашнього приготування, яку подружжя споживало напередодні. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

“До Херсонської обласної клінічної лікарні подружжя доставили ввечері 10 вересня. Чоловік був у вкрай важкому стані, помер протягом години після госпіталізації. Жінка наразі перебуває у відділенні реанімації у тяжкому стані”, – заявили в МОЗ.

У відомстві закликали звертатися до лікаря за найменшої підозри на ботулізм.

Згідно з повідомленням, станом на 11 вересня 2018-го зареєстровано 80 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждали 93 людини, 8 із них померли.

Ботулізм – тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник хвороби розмножується без доступу кисню за неправильних умов зберігання чи транспортування продуктів харчування.У МОЗ рекомендують утримуватися від вживання їжі, про якість якої споживачу достеменно невідомо.

Сироватки від ботулізму завезли з Канади. Це антитоксини, необхідні для забезпечення можливості негайного лікування випадків ботулізму. Їх доставили 25 червня як гуманітарну допомогу від Програми розвитку ООН у відповідь на запит МОЗ України.

Читайте також:  Нажилися на малозабезпечених сім’ях: Чиновники привласнили понад 5 млн грн соцдопомоги

Джерело.