Фільм про кримських татар отримав нагороду в США

Документальний фільм українського режисера Ксенії Жорноклей отримав бронзову нагороду на фестивалі в Х’юстоні.

1618459
Документальний короткометражний фільм про кримських татар “Кирим” українського режисера Ксенії Жорноклей отримав бронзову статуетку “Приз Ремі” на міжнародному кінофестивалі в Х’юстоні.

“Оскільки метою створення фільму було розповісти за кордоном історію кримських татар і про те, що відбувається сьогодні в Криму, то я вважаю це вже маленькою перемогою. Питання Криму має міжнародне значення, не тільки для самих українців і кримських татар, але також і для всього цивілізованого світу, де права і свободи людини – норма, а не привілей “, – цитує слова режисера Крим.Реаліі.

Фільм “Кирим” був знятий влітку 2014 року. Робота була показана в Києві в рамках Міжнародного кінофестивалю про права людини Docudays. Фільм оповідає про долю кримськотатарського народу, який 60 років тому пережив депортацію, а зараз опинився під владою чужої країни.

Раніше повідомлялося, що фільм про депортацію кримських татар “Хайтарама” режисера Ахтема Сейтаблаєва отримав премію Ніка в номінації найкращий фільм країн СНД і Балтії. Фільм заснований на реальних подіях – депортації татарського населення півострова під час Великої Вітчизняної війни.

Читайте також:  Кім Кардашян знялася у фотосесії Каньє Веста