Як франківська лікарка на мотоциклі містом їздить. ФОТО

Влада Литвинець – франківська лікарка, яку часто можна зустріти на дорогах міста за кермом мотоцикла.

Дівчина розповіла про своє захоплення двоколісниками, як ставляться до мотоциклістів в місті інші водії і дала поради щодо безпеки на дорозі.

Розкажіть про себе, чим займаєтесь у житті?

— Мені 23 роки, закінчила Івано-Франківський національний медичний університет. Зараз завершую інтернатуру по спеціальності “урологія”. Коли поступала в університет, мріяла бути хірургом, та з роками навчання мала можливість визначитись зі спеціальністю, побувати на багатьох операціях у різних відділеннях та остаточно вирішила стати урологом. На даний момент ми з батьками відкрили «Лікувально-діагностичний центр професора Литвинця», в якому працюють професіонали своєї справи у різних напрямках медицини.

Як і чому почали їздити на мотоциклі? Користуєтеся ним щодня?

— Колись давно їздила, як пасажирка. Після цього захотіла й сама їздити і мати свій мотоцикл. Тепер їжджу близько трьох років, і це в мене вже третій мотоцикл.Зараз холодно, тому катаюсь не часто, але літом завжди стараюсь знайти час на хобі.

Який у вас мотоцикл? Чому обрали саме його?

— Зараз у мене мотоцикл Viper V250 R-1. Обрала його, тому що хотіла новий і з документами. На паливо витрачаю мало, мотоцикл з моєю кубатурою в середньому “п‘є” 3 літри пального на 100 км, і це ще одна перевага їзди на мотоциклі.


Чи довго звикали до їзди на двоколіснику?

— Звикала до їзди на мотоциклі недовго, бо маю авто і великий досвід їзди на машині.

Які особливості їзди на мотоциклі, переваги та мінуси?

— Переваги їзди на мотоциклі – це відсутність корків та відчуття свободи, а мінуси, звичайно, це – водії, які не зважають на мотоциклістів та не включають повороти, ну і звичайно в дощ незручно їздити, це взагалі небезпечно.

Читайте також:  Проблемний перехід через трасу в Крихівцях облаштують світлофором (відео)

Чи можна говорити, що особливості їзди на мотоциклі для жінок інші, ніж для чоловіків?

— Говорити, що мотоцикли не для жінок – не дуже правильно, адже зараз дуже багато жінок водять і авто. Жінки-водії дуже уважні та акуратно водять, тому і з мотоциклом складностей теж немає, головне – не боятись.

Яка реакція інших водіїв, коли їх переганяє дівчина на мотоциклі?

— На мене реагують по-різному – хтось хоче догнати, хтось підрізати, а хтось сфотографувати.

У вас дуже цікавий мотокостюм та шолом, розкажете про це?

— Для їзди на мотоциклі найважливіше – мотоекіпірування. Це особиста безпека, і в багатьох випадках може врятувати життя. Для власників мототехніки працюють безліч сайтів з одягом, тому з цим проблем нема.

Бували випадки падінь чи аварій на мотоциклі?

— Щодо падінь, думаю, у кожного мотоцикліста таке було. У мене особисто був один гіркий досвід з водієм, який не знав правил дорожнього руху. Чоловік не ввімкнув поворот – на щастя я обійшлась легкими забоями, синцями та обдертим екіпіруванням і мотоциклом.

Як, на вашу думку, в Івано-Франківську ставляться до мотоциклістів?

—У Івано-Франківську негативно ставляться до мотоциклістів через шум. На жаль, дійсно є таке, що деякі мотоциклісти швидко їздять по місту і це дратує людей.

А є у місті мотоспільнота?

—Так, в нас є компанія мотоциклістів, стараємось їздити разом, бо так веселіше.

Як часто збираєтеся, чим займаєтеся?

— У місті є декілька мотоспільнот, я катаюсь з одною із них. Збираємось часто і їдемо за місто, в село Підпечери, також є мотошкола, де можна навчитись їздити та просто потренуватись.

Які поради можете дати франківським і не тільки мотоциклістам?

Читайте також:  Франківець втратив 30 тисяч гривень, купуючи криптовалюту у "Вконтакті"

— Поради для всіх одні: бути уважними, мати надійне екіпірування, їздити по правилах та пам‘ятати, що не всі водії бачать мотоциклістів і знають правила дорожнього руху. Радила б усім починати з авто, добре вивчити правила і звикати до дороги й до інших учасників руху.

Джерело.