Смертельні плоди медреформи: дитину не врятував діагноз по телефону

Медична реформа в Україні вже забрала свою першу жертву – на Закарпатті від кору померла дитина, а все через те, що діагноз їй ставили по телефону.

Тиждень тому Україна облетіла новина, що в Мукачеві в лікарні помер 12-річний Іван Кампов, якого тиждень лікували від небезпечної хвороби вдома.


До батьків залишаються питання, чому вони так довго не зверталися в лікарню і чому дитина не була вакцинована. Але виявилося, що у цій історії є свої підводні камені.

Як розповіли батьки хлопчика, погано Івану стало в школі. Його тут же відправили додому.

Згідно з нормам медичної реформи, де стверджується, що з лікарем можна проконсультуватися і по телефону, батьки зв’язалися зі знайомим неонатологом, який спостерігав Івана з народження.

За симптомами хлопчика, а це температура, головний біль і біль у горлі, педіатр поставив діагноз «ангіна» і призначив лікування антибіотиками.

Але через три дні у Івана з’явився висип. Тільки тоді лікар діагностував кір, але відправив хлопчика лікуватися додому. Через сім днів хлопчикові стало гірше, батьки привезли дитину в обласну лікарню в Мукачеві, де він через чотири години помер у реанімації.Як розповіли в лікарні, на момент надходження до інфекційного відділення стан дитини був середньої тяжкості.

«Попередньо лікарі діагностували у нього кір. Захворюванню було вже близько тижня, за медичною допомогою раніше до нас не звертався, щеплений не був. Тобто маємо запізніле надходження», – заявив головлікар.

Батьки вважають, що причина смерті дитини – в лікарській недбалості. У Центрі громадського здоров’я України (ЦГЗ) все виправдовують тяжким перебігом кору.

Але ось там не звертають уваги на той факт, що початковий і неправильний діагноз дитині був поставлений по телефону, в дусі нововведень. До того ж, від кору дитину тиждень лікували вдома.

Читайте також:  Бебі-бум: за день у Франківську народилися 15 дітей

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...