З якими труднощами доведеться зіткнутися власникам прикарпатських “пивнушок”?

З 1 липня 2015 року пиво з вмістом етилового спирту від 0,5% буде прирівняно до алкогольних напоїв.

383814565

Відповідні зміни внесені до Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР  «Про державне регулювання  виробництва та обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольними напоями та тютюновими виробами» (далі – Закон №481)

Поняття алкогольні напої визначені в пп.14.1.5 ст. 14 Податкового кодексу та в абзаці сьомому статті 1 Закону № 481, згідно з якими алкогольні напої – це продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Отже, з 1 липня 2015 року пиво відноситься до алкогольних напоїв, а  згідно з частиною дванадцятою статті 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Якщо у суб’єкта господарювання є  ліцензія на продаж алкогольних напоїв, то окрема ліцензія на роздрібну торгівлю пивом не потрібна.

Читайте також:  Померла викладачка івано-франківського університету