Шкіряк не вважає провал щодо евакуації з Непалу “проколом” ДержНС

Глава рятувальної служби заявив, що його крайнім не зроблять і зазначив, що нібито пропонував більш дешевий варіант евакуації.

1619989
Процес евакуації українців з Непалу був “проколом”. Про це заявив виконуючий обов’язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій України Зорян Шкіряк після приземлення літака ІЛ-76 на військовий майданчик аеродрому в Борисполі.

“Це спільна відповідальність, це те, що дає нам можливість у майбутньому робити висновки і не допускати таких проколів, що, на жаль, безперечно сталося цього разу”, – заявив Шкіряк.

За його словами, однією з проблем була відсутність єдиного центру управління евакуацією.

“Не було єдиного центру управління. Не було чіткої взаємодії між, скажімо, нами і Міністерством оборони в даній ситуації. Йдеться про літак”, – також зазначив він.

Водночас, як заявив Шкіряк, ДСНС не зробила жодного проколу.

“Ні в кого не вийде зробити з мене цапа-відбувайла. Відповідально заявляю, що Державна служба з надзвичайних ситуацій не мала жодного проколу в цій поїздці. Ми виконали все від нас залежне”, – сказав він.

Головний рятувальник заявив, що у них був альтернативний варіант евакуації українців з Непалу на 27-28 квітня.

“Ми пропонували альтернативний варіант евакуації 27-28 квітня.Він був відпрацьований”, – заявив Шкіряк.

За його словами, цей план був не менший, удвічі дешевший від того, що був реалізований.

“Я кажу абсолютно відповідально: він був у 2-3 рази дешевше, ніж той, який уже відбувся”, – також повідомив він.

Шкіряк зазначив, що не збирається нікого звинувачувати в проблемах, які спіткали місію з порятунку дорогою в Непал.

Українці з Непалу: Ми вирішили не чекати рятувальників

“Наша місія здійснилася в тому, що люди, слава Богу, повернулися живі-здорові … Мабуть, це перша в Україні така глобальна операція з евакуації. Я хочу подякувати всім тим, хто брав участь у цьому процесі. І повірте, не збираюся звинувачувати нікого, оскільки це спільна відповідальність і це те, що дає нам можливість у майбутньому робити висновки і не допускати таких проколів”, – сказав Шкіряк.

Читайте також:  На Прикарпатті через витік невідомої речовини з кабінету хімії евакуювали цілу школу

Коментуючи участь у поїздці Катерини Храмової, яку називають громадянською дружиною Шкіряка, він зазначив, що Храмова в цій поїздці була як волонтер і досвідчена в східних практиках людина.

“Саме з такою місією я погодився на те, щоб вона взяла участь в цій поїздці”, – додав Шкіряк.

Як повідомлялося, через 12 днів після землетрусу в Непалі літак з українцями приземлився близько 4 ранку у Києві.

Спочатку планувалося, що українці вилетять з Непалу 4 травня о 4:00-5:00. Проте пізніше командир екіпажу Іл-76 повідомив, що літак не змогли відремонтувати, тому що деталь, яку надіслало Міноборони з Києва, виявилася несправною. Вранці 6 травня Іл-76 з евакуйованими з постраждалого від землетрусу Непалу вилетів з аеропорту столиці Індії Делі в столицю Азербайджану Баку.

Нагадаємо, землетрус в Непалі стався 25 квітня. Наразі кількість жертв налічує вже 7700 осіб.