Влада Калуша звернеться до Кабміну

Цього тижня комісія під головуванням першого заступника міського голови Галини Романко, у складі представників управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради та управління будівництва та розвитку інфраструктури міської ради провела виїзну нараду з метою обстеження хвостосховища №1 ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана».

Під час візуального обстеження бортів та поверхні хвостосховища №1 було виявлено велику кількість посадочних озер заповнених водою атмосферного походження. Ця вода просочуючись у товщу хвостосховища, виносить солеві компоненти, які вилуговуються та утворюють масивні скупчення білої кристалізованої маси (мірабіліту) на бортах хвостосховища, інформують “Вікна” з посиланням на управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради.

Причому впродовж останнього часу цей процес відбувався так інтенсивно, що прилеглі до хвостосховища території вкриті солями аж до автодороги, яка веде в село Кропивник.

Для припинення даних процесів необхідно виконати ряд першочергових робіт із ліквідації утворених ярів, карстів, по яких під час опадів стікають розсоли. А також необхідно провести рекультивацію поверхні хвостосховища №1, що включає вирівнювання поверхні та покриття шаром суглинку.

Ці роботи передбачено в проектно-кошторисній документації з ліквідації джерел забруднення підземних вод та рекультивації порушених земель на території гірничо-технологічних об’єктів колишнього Калуського калійно-магнієвого виробництва (Домбровський кар’єр із зовнішніми відвалами розкривних порід №1 та №4, хвостосховище №1, хвостосховище №2, шламонакопичувач), розробка якої має бути завершена до кінця 2018 року. Виконавцем проектно-кошторисної документації, після проведення тендеру було призначено ТОВ «Гірхімпром» (м. Львів). Вартість робіт складає 18,5 млн гривень, які було виділено як субвенцію Калуській міській раді з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної документації дуже дороговартісне, тому Калуська міська рада буде звертатись до Кабінету Міністрів України із запитом про фінансування з державного бюджету.

Читайте також:  Заманювали офіційним працевлаштуванням: Зловмисники тримали у сексуальному рабстві українок та росіянок

Довідка:

Загальна площа поверхні хвостосховища №1 – 54,3 га, об’єм –15 млн куб.метрів. Експлуатувалось з 1967 по 1987 рік. У 1993 році виконано часткову рекультивацію шляхом покриття поверхні шаром суглинку та гіпсо-глинистої породи, товщиною 1,5 метра. У 1996-1997 роках виконувались роботи по ліквідації карстових воронок, засипці вимоїн та очищенню укосів дамб від відкладів мірабіліту.

Джерело.

загрузка...