Військове капеланство: РПЦ за вказівкою ФСБ залучатиме “тітушок” проти мирян

Як тільки суспільство певного селища приймає рішення відійти від Московського Патріархату і приєднатися до Православної Церкви України? то до відповідного населеного пункту виїжджає група, яка буде “займатися” питаннями фізичного контролю над храмом.
Синодальне управління військового духовенства (СУВД) отримало декілька звернень від військових священиків (капеланів) про те, що представники РПЦ отримали від ФСБ вказівку застосовувати так звані “мобільні силові групи” проти мирян і священнослужителів Московського Патріархату, які вирішили увійти в Православну Церкву України.

Про це повідомила прес-служба СУВД.

Завдання таких “мобільних груп” – ліквідувати бажання добровільної зміни конфесійної приналежності мирян і священнослужителів Московського Патріархату в Україні на Православну Церкву України.

“Зокрема, під керівництвом представників ФСБ РФ сформовано при кожній єпархії РПЦ в Україні “відділ правового забезпечення майнових прав”. Такий відділ складається з фахівця в галузі права та кількох чоловіків спортивної статури. Суть плану РПЦ полягає в тому, що як тільки суспільство певного селища приймає рішення відійти від Московського Патріархату і приєднатися до Православної Церкви України на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, то до відповідного населеного пункту виїжджає група, яка буде “займатися” питаннями фізичного контролю над храмом. Фактично формується надзвичайно небезпечна кон’юнктура, коли РПЦ хоче зробити з віруючих і священиків своїх кріпаків”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що представники Православної Церкви України неодноразово звертали увагу суспільства на те, що силова зміна конфесійної приналежності – це не шлях православного християнина.

“Тому ми сподіваємося, що РПЦ відмовиться від планів силового тиску і захоплення храмів громад, прийнявши рішення приєднатися до Православної Церкви України … Закликаємо всіх військових священиків України здійснювати свою пастирську діяльність на принципах взаємоповаги любові, взаєморозуміння і терпимості, не піддаватися на провокаційні дії РПЦ і бути готовими відстояти конституційне право свободи віросповідання та вільного вибору конфесійної приналежності”, – наголошується в повідомленні СУВД.

Читайте також:  Український артист, який боровся з "тітушками", влаштувався в Росії

Як відомо, 15 грудня оголосили предстоятеля Єдиної української православної церкви.

Вселенський патріарх Варфоломій уже запросив Епіфанія спільно відслужити Літургію та отримати томос.

Джерело.

загрузка...