«Оператори ведуть нечесну гру», заявив автор законопроекту про облік “мобілок”

Як стверджує портал “AIN”, навколо законопроекту про облік мобільних телефонів розгорається гаряча дискусія. У відповідь на колективний лист мобільних операторів прем’єр-міністру Арсенію Яценюку з критикою законопроекту, його ініціатор Олександр Данченко публічно звинуватив операторів в «нечесній грі». Глава парламентського комітету з питань інформатизації та зв’язку вважає, що за турботою про споживача оператори маскують свою боязнь аудиту використання радіочастот, який приведе до посилення конкуренції.

Законопроект №1888 ініційований Данченко, який до обрання в парламент очолював компанію «Датагруп». Він пропонує повернути базу ідентифікаторів радіоелектронних пристроїв (причому під це визначення потрапляють будь-які пристрої з радіоелектронним модулем – смартфони, планшети і т.д.). Голосування по законопроекту №1888 мало відбутися ще позаминулого тижня, однак депутати не встигли його розглянути.

30 квітня глави п’яти великих українських телеком-операторів звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра. Вони попросили не допустити прийняття законопроекту №1888, який пропонує повернути обов’язковий облік мобільних телефонів у країні і відключення «сірих» апаратів.Свої підписи під листом поставили гендиректори компаній «Київстар», «МТС Україна», «Астеліт», «Укртелеком» і «Трімоб».

Оператори, навпаки, впевнені, що прийняття законопроекту ускладнить ведення бізнесу, буде гальмувати впровадження нових технологій і суттєво погіршить інвестиційний клімат в Україні.

У свою чергу, Данченко розкритикував листи операторів з вимогою відкликати законопроект і вважає «гру операторів нечесною». На думку Данченко, скарги операторів необгрунтовані з трьох причин:

– три мобільних оператори і «Укртелеком» не є рупором всього ринку ІКТ;

– норма, яку вимагають скасувати оператори, їх зовсім не стосується. Реєстрація персональних мобільних пристроїв по ІМЕІ – зона відповідальності імпортерів;

– оператори мобільного зв’язку не мають права без рішення суду відключити номер телефону, якщо сам телефон виявиться нелегальним.

Читайте також:  Вчені розповіли, чим пахне смерть(відео)

За припущенням Данченко, оператори побоюються прийняття закону, оскільки в ньому є пункт про радіочастоти. «У проекті: якщо частота не використовується або використовується не за призначенням, то ліцензію анулюють. Наприклад, в одного з так званих «сплячих» операторів є ліцензія, яка дозволяє вже зараз починати розгортання мережі четвертого покоління. А тепер уявіть, що трапиться з бізнесом трьох операторів, якщо ця ліцензія «оживе» і який-небудь інвестор вкладе гроші в 4G?».

Джерело – http://ain.ua/2015/05/08/579558