Польща потребує лікарів з України, – ЗМІ

Кожен п’ятий лікар у Польщі перевищив пенсійний вік, повідомило «Польське радіо» з посиланням на звіт Головного статистичного управління (GUS).

Відсоток найстарших медиків зростає. Експерти наголошують, що старші лікарі добре працюють, у них великий досвід, але справа в тому, що в кожну мить вони можуть відмовитися від роботи і вийти на пенсію. Для системи, яка постійно змушена боротися з нестачею кадрів, це стало б великим ударом. А загроза, що старші медики вирішать припинити свою професійну діяльність, – реальна.

Причина, на думку експертів, в електронізації системи охорони здоров’я. Для частини старших лікарів проблемою може виявитися, наприклад, виписування електронних рецептів чи лікарняного.

Експерти вказують, що лікарі з закордону, особливо з України, мали підсилити систему охорони здоров’я в Польщі. І дійсно, за даними Верховної лікарської палати (NIL) у 2017 році в Польщі працювало 1137 лікарів-іноземців, українців було найбільше – 306. Проте, все це надто мало – вказують фахівці.

Читайте також:  У Польщі українця підозрюють в участі у бійці, в якій загинув грузин

Джерело.