Неякісне масло, молоко та овочі з нітратами: на Прикарпатті перевірили харчування у школах та садках

Неякісне масло, молоко та овочі з нітратами: на Прикарпатті перевірили харчування у школах та садках
З вересня 2018 року Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області працювало над виконанням регіональної цільової програми “Дітям Прикарпаття – якісне харчування”.

В 2019 році продовжена робота по виконанню цієї програми, інформують у прес-службі Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

“За два місяці поточного року перевірено 14 шкіл, 15 садочків, 3 соціальні заклади, 35 постачальників харчових продуктів. Для лабораторного дослідження відібрано 56 зразків в школах, 63 зразки в дитячих дошкільних закладах, 10 зразків в соціальних закладах”, – йдеться у повідомленні.

За результатами лабораторних досліджень виявлено наступні невідповідності харчових продуктів:
– 2 зразки, масла солодковершкового 72,5% жиру, виробник” ПП Теребовлянський молокозавод,” – не відповідали за вмістом рослинного жиру (ДНЗ “Дзвіночок”, Делятинський ліцей №2, Надвірнянський р-н);
– 1 зразок, масла солодковершкового, виробник ПрАТ” Миколаївмолпром” (ДНЗ №30 “Ластівка”. м. Івано-Франківськ), – не відповідав за вмістом рослинного жиру;
– 1 зразок, молоко коров’яче питне пастеризоване 2,4% жиру, виробник ТДВ” Івано-Франківський “міськмолокозавод (ДНЗ” Зіронька”, Тисменицький р-н),- не відповідав вимогам за перевищеним вмістом БГКП;
– 7 зразків овочів, виробник ФОП Баворовський, Львівська обл.(ДНЗ № 23, ДНЗ 14, ДНЗ 28 м. Івано-Франківськ), – не відповідали за вмістом нітратів;
В соціальних закладах було виявлено 1 зразок масла солодковершкового, виробник ПрАТ” Миколаївмолпром”, який не відповідав НД за вмістом рослинного жиру та 1 зразок моркви, який не відповідав за вмістом нітратів.
За результатами проведеної роботи:
1. Не допущено до обігу 268 кг масла солодковершкового, 2286кг моркви, 2582кг капусти, 2100 кг буряку столового. Проведено повторні дослідження при постачанні нових партій продукції.
2. Постачальниками було змінено 1 виробника.
3. Було проведено 2 позапланових заходи державного контролю(нагляду).
4. Надіслано 6 листів керівникам закладів, 5 листів-повідомлень в управління освіти, 3 РДА та ОТГ, 4 листи постачальникам, 2 листи виробникам.Надавались суб’єктам господарювання рекомендації щодо відповідності маркування харчових продуктів та забезпечення їх простежуваності по харчовому ланцюгу, підтвердження супровідними документами походження та відповідності харчових продуктів.
5. Надано рекомендації, щодо зміни передбачуваного використання та заміну на відповідну овочеву продукцію 2 виробникам овочів.
6 Надано рекомендації для відділів освіти РДА, ОТГ щодо умов проведення тендерів по забезпеченню харчовими продуктами шкіл та ДНЗ.
Основний очікуваний результат реалізації Програми – забезпечення здоров’я дітей, безпечного та якісного харчування, запобігання гострих кишкових інфекцій в шкільних та дошкільних закладах області.

Читайте також:  На Городенківщині цієї ночі сталася серйозна ДТП:

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...