У Калуші на “теплі кредити” передбачили 300 тисяч гривень

Управління економічного розвитку міста Калуської міської ради має укладені договори з Укргазбанком, Приватбанком та Ощадбанком на 2019 рік по відшкодуванню частини кредитів які одержують громадяни та ОСББ по державній програмі на заходи з енергозбереження “теплих кредитів”.
У прес-центрі Будинку Уряду на прес-конференції Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із керівництвом Ощадбанку, Укргазбанку та ПриватБанку оголосили про старт популярної та вигідної Урядової програми «теплих кредитів» у цьому році, інформує Фіртка з посиланням на “Вікна”.

Теплі кредити — це програма фінансової допомоги, яку надає держава бажаючим підвищити енергоефективність свого будинку. Сьогодні вони доступні власникам приватних будинків, житлово-будівельним кооперативам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). До 2018 року вони були доступні і приватним особам – власникам квартир в багатоквартирних домах, видача кредитів цієї категорії громадян тимчасово припинена рішенням Кабінету Міністрів.

Від держави родини отримають відшкодування за «теплим кредитом»:

— 20 % — на твердопаливні котли (35% — для субсидіантів);

— 35 % — на утеплення індивідуального житла;

— від 40 % до 70 % — для ОСББ.

У 2019 році на реалізацію «теплих» кредитів передбачено 400 млн гривень, з них:

— 202 млн грн — на співфінансування утеплення приватних будинків;

— 190 млн грн — для ОСББ;

— 8 млн грн — на твердопаливні котли. Теплі кредити в 2019 році складуть 400 мільйонів гривень – таку суму заклав в бюджет Кабінет Міністрів. При цьому перевагу віддадуть юридичним особам та ОСББ. Якщо попит буде дуже великий, то уряд розгляне можливість виділити додатково ще 100 мільйонів гривень у другому півріччі.

Калуська міська рада долучається до державної програми та забезпечуватиме відшкодування по кредиту в таких розмірах:

Читайте також:  Село Шибене на Прикарпатті: життя поза зоною досяжності (відео)

— для фізичних осіб (населення):

— 15% від суми кредиту, залученого для впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії), але не більше 1800 грн за одним кредитним договором;

— 15% від суми кредиту, залученого для впровадження енергоефективних заходів, але не більше 2100 грн за одним кредитним договором;

— для ОСББ, ЖБК:

— 15% від суми кредиту залученого на впровадження енергоефективних заходів, але не більше 2100 грн на одну квартиру багатоквартирного будинку за одним кредитним договором.

У міському бюджеті на реалізацію даної програми на 2019 рік передбачено 300 тис. грн.

Також мешканці міста можуть скористатися програмою енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2019-2020 роки: 5% від суми кредиту, але не більше 2 000 грн за одним кредитним договором, отриманим фізичною особою та 5% від суми кредиту, але не більше 10 000 грн. за одним кредитним договором, отриманим ОСББ або ЖБК.На 2019 рік передбачене фінансування даної програми у розмірі 1 млн 200 тис. грн.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...