Польща планує боротися з нелегальними заробітчанами і надасть Україні 100 млн.євро!

У регістрах управлінь зайнятості Польщі вже офіційно зареєстровано чотири тисячі іноземців, тим часом польські фірми запрошують чергових працівників, в основному – з Івано-Франківської, Львівської і Тернопільської областей.

Видання «Rzeczpospolita» підкреслює, що запрошення від польського роботодавця стало в Україні цінним документом, а отже масово зростає кількість посередників, які за гроші пропонують привабливу роботу в Польщі.

Згодом виявляється, що: або такого роботодавця не існує, або робота нелегальна й не рідко без зарплати. Тому Міністерство праці та соціальної політики Польщі планує боротися з цим явищем. Розроблено нові директиви для управлінь зайнятості, які мають витісняти патологічні явища.

“При добрій координації дій Державної інспекції праці, Прикордонної служби та повітових управлінь праці – цю проблему можна вирішити”, – заявив віце-міністр праці і соціальної політики Яцек Менціна.

У свою чергу, як інформує «Puls Biznesu», вже незабаром Варшава передасть Києву 100 мільйонів євро, які в лютому пообіцяла прем’єр-міністр Ева Копач. “Переговори в цій справі активно просуваються”, – заявив віце-міністр фінансів та повноважений уряду Польщі з питань підтримки проведення реформ в Україні Артур Радзівілл. Більшість грошей з кредиту має бути призначена на модернізацію пунктів перетину кордону між Польщею та Україною.

“Отже скористаються не лише наші східні сусіди, але й польські підприємці, та всі ті, хто хоче займатися бізнесом з Україною”, – наголошує Радзівілл.

“У нас немає можливості вирішити фінансові проблеми України, проте ми можемо суттєво допомогти заохочуючи до більшої підтримки міжнародну спільноту”, – повідомляє польський політик.

Польське відомство фінансів вже розпочало відповідну роботу. Чиновники навчають українських колег розробляти ефективні податкові структури, децентралізувати фінанси країни та запобігати фінансовим порушенням.

Павло Карпатський (с) для “Український простір Прикарпаття”

Джерела:

«PolskieRadio»

«Rzeczpospolita»

«Puls Biznesu»

загрузка...