“Будемо без електрики і без води”: мільйону українців загрожує відключення

Під загрозою опинилися жителі Донецької та Дніпропетровської областей.

Через борги за електрику низка українських водоканалів можуть з 1 квітня припинити постачання води споживачам. Якщо проблема не буде вирішена, без води залишаться більше мільйона людей.
Про це розповіла віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій, передає “Обозреватель”.

За її словами, під загрозою масових відключень опинилися жителі Донецької та Дніпропетровської областей.

“Вода Донбасу” – це Донецька область, “Аульський водовід” – 50% Дніпропетровської області, “Кривбасводопостачання” – це майже весь Кривий Ріг. Досить велика кількість населення, більше мільйона, думаю”, – заявила вона.

Експерт нагадала, що 48 водоканалів України після запровадження закону про ринок роздрібної електроенергії не змогли укласти на вільному ринку контракти з енергопостачальниками та перейшли на “постачальника останньої надії” – компанію “Інтеренерго”.

“Вони не змогли укласти ці контракти, тому що мали великі борги за попередні періоди, і Нацкомісія з 1 січня не встановила їм нові тарифи, які б дозволяли платити за електроенергію. Це такі великі підприємства як “Вода Донбасу”, “Кривбасводопостачання”, “Аульський водовід”, – пояснила вона.

За словами експерта, передбачено, що через 90 днів після набуття чинності закону, “постачальник останньої надії” припиняє свою діяльність, і водоканал повинен укласти договір на вільному ринку.

“З цими водоканалами ніхто не підписує договори, тому що через свою економічну неплатоспроможність вони не можуть на вільному ринку платити за спожиту електроенергію, у них економічно необґрунтовані тарифи”, – констатувала експерт.

Споживачам залишається чекати, поки Кабінет міністрів врегулює проблему разом із Національною комісією ринку комунальних послуг. Тоді водоканали зможуть укласти договори та почнуть споживати електроенергію і постачати воду.

“Будемо сподіватися, що за тиждень вони впораються з ситуацією. Якщо ні – будемо без електрики і без води”, – завершила експерт.

Читайте також:  Підпоїв, а потім згвалтував уві сні: вітчим жорстоко поглумився над пасербицею

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...