На двох дільницях Снятинщини кабінки і виборчі скриньки розмістили з порушенням

На двох дільницях Івано-Франківщини скриньки та кабінки для голосування розмістили не в полі зору виборчої комісії.

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, одразу на двох дільницях у Снятинському районі виборчі скриньки та кабінки для таємного голосування були розміщені так, що вони не потрапляли у поле зору членів цих дільничних виборчих комісій.

Порушення зафіксовані на дільниці №260710 у селі Стецева та на дільниці №260705 у селі Потічок, Снятинського району.

«Відповідно до ч. 3 ст. 74 Закону «Про вибори Президента України» вхід та вихід з кабінки для таємного голосування, а також скриньки для бюлетенів повинні бути розташовані в полі зору членів дільничної виборчої комісії», – каже Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.

Після того, як спостерігачка ОПОРИ зробила зауваження членам обидвох комісій, виходячи з технічних умов приміщень, члени ДВК змінили розташування виборчих скриньок та кабінок таким чином, щоб вони максимально відповідали вимогам закону.

Нагадаємо, в Івано-Франківській області у другому турі зможе проголосувати 1 мільйон 56 тисяч 221 виборець на 1034 дільницях.

В Івано-Франківську – 180 тисяч виборців на 102 дільницях, з них – 15 малих дільниць, 17 – середніх і 71 – велика.

За словами голови окружної виборчої комісії № 83 Олександри Петрик, найбільша дільниця в Івано-Франківську № 260887 (у приміщенні школи № 25 на вулиці 24 Серпня) – 2500 виборців.

Найменша – № 260958 (обласний клінічний дерматовенерологічний диспансер на вулиці Короля Данила, 10) налічує 10-12 виборців (залежить від кількості хворих).

Кількість людей, які змінили місце голосування, збільшилася в Івано-Франківську перед другим туром виборів Президента України. Впродовж восьми днів зареєструвалося 2 468 людей, у першому ж турі – 2 169.

Читайте також:  Порошенко уже програв Зеленському: неочікувана заява політолога, шанси втрачено

Кількість людей, які у 2-му турі змінили місце голосування, зменшилася майже на тисячу – 3 093 виборців зареєструвалися у другому турі, натомість у першому – 4042.

Джерело.

загрузка...