У Зеленського озвучили ключове застереження щодо накопичувальної системи пенсій в Україні

Запровадження в Україні другого рівня пенсійної системи, який передбачає введення накопичувальних пенсій, має бути поступовим.

Про це розповів в інтерв’ю «Сегодня» член команди Зеленського, президент Асоціації податкових радників і член Європейської асоціації податкових професорів Данило Гетьманцев.

«Ми виступаємо за дворівневу пенсійну систему. Однак, на нашу думку, перехід повинен бути поетапним. Наша мета – провести реформу так, щоб не нашкодити. Уже сьогодні дефіцит Пенсійного фонду є колосальною проблемою для держави загалом. Шкутильгає також система соціального страхування. Борги Фонду соціального страхування перевищили 2 млрд гривень», – констатував Гетьманцев.

Нагадаємо, суть другого рівня накопичувальної системи полягає в тому, що кожен українець із зарплати (або роботодавець від його імені) буде відраховувати певну суму на державний рахунок.Після з цього рахунку будуть здійснюватися додаткові виплати пенсії. Зараз в Україні функціонує перший рівень – солідарна система. Також законодавчо забезпечено роботу третього рівня – приватних пенсійних фондів.

Як відомо, Верховна Рада 3 жовтня 2017 року прийняла пенсійну реформу, яка, серед іншого, передбачала введення з 1 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування. Після впровадження цієї системи для кожної працевлаштованої людини до 35 років повинен обов’язково створюватися накопичувальний рахунок, після 35 років – за рішенням працівника. Система, згідно з поки не прийнятим законопроектом, матиме прогресивну шкалу відрахувань – від 2 до 7%. Щорічно сума відрахувань буде збільшуватися.

У грудні 2018 року міністр соціальної політики України Андрій Рева підтвердив, що у 2019 році впровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи не відбудеться, хоча таким був план пенсійної реформи. Законопроект про накопичувальну систему був узгоджений і схвалений профільним комітетом Верховної Ради ще навесні 2018 року, але після цього так і не було внесено на розгляд у зал парламенту.

Читайте також:  Влада скасувала спеціальні пенсії для людей, які обіймають ці посади

Джерело.

загрузка...