Путін оскаженів через блискавичну відповідь Зеленського: “сподівався, що буде готовий до…”

Новий президент України Володимир Зеленський здивував Кремль на чолі з Володимиром Путіним, зробивши два доленосних заяви

Після перемоги на президентських виборах екс-лідер студії “Квартал 95” рішуче виступив проти Росії, чого там зовсім не очікували. Про це журналістам “Радіо Свобода” розповів екс-посол США в Україні Джон Гербст.

За його словами, Володимир Зеленський спантеличив керівництво Росії, звернувшись до Володимира Путіна, як до “ворога українського народу”. Адже в Кремлі були впевнені, що новий президент України зможе піти на компроміс з Росією щодо війни на Донбасі. Але президент залишається непохитним.

“Кремль сподівався, що в результаті виборів новий президент України буде готовий до поступок на Донбасі…. Мені здається, що Зеленський значною мірою буде продовжувати сильну зовнішню політику Порошенко. Знаю, що Кремль незадоволений мінімум двома заявами новообраного президента Зеленського за останні кілька тижнів”, – пояснив дипломат.

Він зазначив, що росіяни були здивовані позицією Володимира Зеленського.“Мене запитували про це на російському телебаченні”, – зізнався Джон Гербст. Він пояснив, що Володимир Путін веде війну проти України, що безперечно робить його «ворогом» для країни. Росіяни сказилися через таку відповідь.

Пізніше Володимир Путін вирішив підчепити Володимира Зеленського рішенням видавати жителям ОРДЛО російські паспорти. Але новообраний президент, на думку екс-посла, відповів чудово. А ось глава Росії при цьому виглядав, “можливо, не дуже розумно”. Таким чином Володимир Зеленський двічі показав, що він буде захищати інтереси України під час агресії з боку Росії.

“У цьому контексті мені важко уявити, що Путін випустить моряків. Я особисто підтримую рішення, щоб Конгрес США ввів санкції на членів сімей видних представників Кремля, які діяли б до тих пір, поки сидять українські політичні в’язні. Це мало б дуже суттєве і позитивне вплив“, – заявив Джон Гербст.

Раніше Володимир Зеленський закликав представників США посилити антиросійські санкції. Він зробив це відразу ж після інауграціі, яка відбулася 21 травня. Новий президент прийняв делегацію з членів Адміністрації Дональда Трампа і американського Конгресу, які прибули до Києва.

«США є потужним і дуже серйозним партнером для України, перш за все, в подоланні агресії Росії. Самостійно подолати російську агресію на Донбасі і в Криму ми не зможемо. Тому нам потрібна ваша допомога. Хотів би закликати вас, щоб США продовжували посилення санкцій проти РФ», – підкреслив Зеленський.

Джерело.

загрузка...