Робота в Польщі: українські заробітчани б’ють всі рекорди, таких більше немає

Польща в 2018 році видала майже 330 тисяч дозволів на роботу для іноземців, що на 40% вище, ніж в 2017 і майже в п’ять разів більше, ніж за 4 роки до цього

При цьому 70% всіх робочих віз в 2018 році видали громадянам України, повідомляє Польське радіо з посиланням на Головне статистичне управління Польщі.

Відзначається, що найвища концентрація українських заробітчан в Любуське воєводство: тут 85% трудових мігрантів – наші співвітчизники. Всього ж подібні дозволи отримали громадяни 125 країн.

На другому місці після українців виявилися жителі Непалу. Вони склали 6,1% іноземців, яких Польща ощасливила місцем роботи. Найбільше непальцам пощастило в Опольському воєводстві (12,8%). Далі слідують жителі Індії та Бангладеш (2,5%).

Як відзначають в місцевому Держстату, в порівнянні з 2017 роком, збільшення числа виданих дозволів на роботу іноземцям було майже в усіх воєводствах Польщі. Єдиний виняток – Шльонське, де число дозволів скоротилася на 5,3%.Цікаво, що згідно зі статистичними даними, в 2018 році 77,2% всіх одержувачів робочих віз виявилися чоловіками.

Зазначимо, за оцінками рекрутингового агентства Personnel Service, на сьогодні українці працюють в кожній п’ятій польській компанії, повідомляє Bloomberg.

За даними на кінець березня, дві третини з більш ніж 600 тис. Іноземців, які платять внески до Служби соціального забезпечення (ZUS), приїхали з України.

У зв’язку з тим, що після вступу в ЄС в 2004 році більше 2 мільйонів поляків виїхали на роботу за кордон, а в кожної п’ятої польської компанії працюють українці. За прогнозами, кількість українських робітників, зареєстрованих в Управлінні соціального забезпечення, збільшиться на 30% до кінця 2019 року. В даний час в Польщі працюють близько 1,5 мільйона українців.

Повідомляється, що українці не переїхали з Польщі в багатші країни ЄС після того, як Європейський союз полегшить доступ до роботи. Рівень безробіття в Польщі знаходиться на рекордно низькому рівні в 3,8%, згідно з методологією ЄС, а економічне зростання коливається близько 5% з 2017 року.

Джерело.

загрузка...