На Косівщині відкопали бідон із архівами УПА

Косівський лісничий при відновленні криївки у селі Пістинь відкопав бідон, у якому знайшов архіви УПА Коломийського та Косівського районів.

«Там листівки, накази, розпорядження, описано діяльність організації, перелік вчителів, яких завербували націоналісти, аби вони школярам передавали інформацію, навіть списки зрадників. Ці документи лежали в землі в бідоні 65 років», – розповів Петро Пліхтяк.

Він – лісничий у Кутському державному лісовому господарстві, паралельно вивчає діяльність УПА в тих краях. Понад вісім років на добровільних засадах займається відновленням криївок, документи знайшов під час розкопок минулого тижня.

Петро Пліхтяк повідомив про знахідку всі відповідні служби, копії документів віддав історикам, але оригінали зберігає, бо це – надбання громади.

 

 

Нагадаємо, що наприкінці 2011 року Богдан Овчар, працівник лікарні у селищі Єзупіль, набирав землю для клумб. Копнувши декілька разів, він натрапив на кістку. Місцевий хірург, який проходив мимо, зрозумів, що це людські останки. На місці розкопок знайшли 221 скелет. Детальніше – у матеріалі “Радянські “визволителі” вбивали безпощадно“.

19.05.2015

Читайте також:  Український закон про героїв ОУН та УПА є "антирадянським", а не "антипольським" - Гройсман